LevEnerg, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 34 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 78/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (96 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 4. 2009
- Sídlo
- Sv. Michala 4, 93401, Levice
- EBITDA marža25,6 %
- ROA (návratnosť aktív)9,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)16,2 %
- Zadlženosť40 %
- Kapitálová primeranosť60,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 24.15netIncome: 23 088revenue: 95 585prevNetIncome: 20 062
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 60.16equity: 142 233assets: 236 433
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 39.84equity: 142 233assets: 236 433
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -14.43revenueYoY: 33.60validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 25.64netMargin: 24.15ebitda: 24 506revenue: 95 585
Altman Z''-Score4.86Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.18 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.50 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.59 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.59 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 9.77 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.77 % vs. predchádzajúce 10.13 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 39.84 % vs. predchádzajúce 39.85 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.40× vs. predchádzajúce 0.36×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 24.15 % vs. predchádzajúca 28.04 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 60.16 % vs. predchádzajúca 60.15 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 34 % na 96 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 24.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.24 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 25.6 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 60 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 96 tis. € | 72 tis. € | +33,6 % |
| EBITDA | 25 tis. € | 23 tis. € | +8,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 22 tis. € | 20 tis. € | +8,0 % |
| Čistý zisk | 23 tis. € | 20 tis. € | +15,1 % |
| Aktíva | 236 tis. € | 198 tis. € | +19,4 % |
| Vlastné imanie | 142 tis. € | 119 tis. € | +19,4 % |
- 1. 4. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie60.2%
- Cudzie zdroje39.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 96 tis. € | 236 tis. € | 142 tis. € | 25 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 72 tis. € | 198 tis. € | 119 tis. € | 23 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 30 tis. € | 173 tis. € | 99 tis. € | 4 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 26 tis. € | 168 tis. € | 94 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 24 tis. € | 173 tis. € | 88 tis. € | -9 tis. € | -10 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 154 tis. € | 186 tis. € | 99 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 300 tis. € | 323 tis. € | 94 tis. € | 40 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 162 tis. € | 303 tis. € | 67 tis. € | 37 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 137 tis. € | 222 tis. € | 40 tis. € | 2 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 389 tis. € | 210 tis. € | 43 tis. € | 21 tis. € | 11 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla12. 1. 2011 → 17. 9. 2012
Nám. Šoltésovej 14, Levice
- Založenie spoločnosti1. 4. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla1. 4. 2009 → 11. 1. 2011
Ku Bratke 3078/5, Levice
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Špecialista na prevenciu závažných priemyselných haváriíod 2. 3. 2024
- 2Vykonávanie hodnotenia rizík, vypracúvanie a aktualizovanie bezpečnostnej správy a havarijného plánu, konzultačná a poradenská činnosť v určených oblastiach na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 2. 3. 2024
- 3Poskytovanie energetickej služby s garantovanou úsporou energieod 2. 3. 2024
- 4Inžinierske činnosti, technické testovanie a analýzyod 2. 3. 2024
- 5Odborná príprava v oblasti environmentálneho manažérstva a audituod 2. 3. 2024
- 6výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 24. 6. 2014
- 7prípravné práce k realizácii stavbyod 24. 6. 2014
- 8uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 24. 6. 2014
- 9poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 24. 6. 2014
- 10výkon činnosti energetického audítoraod 1. 6. 2013
- 11výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 6. 4. 2011
- 12vedenie účtovníctvaod 6. 4. 2011
- 13výroba strojov pre hospodárske odvetviaod 6. 4. 2011
- 14počítačové službyod 6. 4. 2011
- 15prenájom hnuteľných vecíod 1. 4. 2009
- 16kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 4. 2009
- 17služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 1. 4. 2009
- 18administratívne službyod 1. 4. 2009
- 19sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 1. 4. 2009
- 20sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 1. 4. 2009
- 21sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 1. 4. 2009
- 22reklamné a marketingové službyod 1. 4. 2009
- 23prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 1. 4. 2009
- 24správa bytového a nebytového fondu a odstarávanie služieb spojených so správou bytového a nebytového fonduod 1. 4. 2009
- 25faktoring a forfaitingod 1. 4. 2009
- 26vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 1. 4. 2009
- 27činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 4. 2009
- 28poradenská a konzultačná činnosť v oblasti verejného obstarávaniaod 1. 4. 2009
- 29poradenská a konzultačná činnosť v oblasti teplárenstvaod 1. 4. 2009
- 30poradenská a konzultačná činnosť v oblasti plynárenstvaod 1. 4. 2009
- 31poradenská a konzultačná činnosť v oblasti elektroenergetikyod 1. 4. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44631421
- RÚZ ID
- 789437
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 4. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat388 695 EUR · rok 2015
- 12. 1. 2011Zmena sídlaNám. Šoltésovej 14, Levice
- 1. 9. 2009Registrácia platcu DPHSK2022808227
- 1. 4. 2009Zmena sídlaKu Bratke 3078/5, Levice