FOLLOW s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 73 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 82/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (7 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 24. 3. 2009
- Sídlo
- Rudohorská 33, 97411, Banská Bystrica
- EBITDA marža36,5 %
- ROA (návratnosť aktív)1,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,9 %
- Zadlženosť3 %
- Kapitálová primeranosť96,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 26.16netIncome: 1 913revenue: 7 314prevNetIncome: 178.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 96.75equity: 101 476assets: 104 888
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 3.25equity: 101 476assets: 104 888
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -23.81revenueYoY: -72.51validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 36.51netMargin: 26.16ebitda: 2 670revenue: 7 314
Altman Z''-Score34.03Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.90 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.75 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.15 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 31.23 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.82 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.82 % vs. predchádzajúce 0.16 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 3.25 % vs. predchádzajúce 7.96 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.07× vs. predchádzajúce 0.25×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 26.16 % vs. predchádzajúca 0.67 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 96.75 % vs. predchádzajúca 92.04 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 7314 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 73 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 26.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.26 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 36.5 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 97 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 7 tis. € | 27 tis. € | −72,5 % |
| EBITDA | 3 tis. € | 8 tis. € | −65,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 7 tis. € | −65,0 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 178 € | +974,7 % |
| Aktíva | 105 tis. € | 108 tis. € | −3,0 % |
| Vlastné imanie | 101 tis. € | 100 tis. € | +1,9 % |
- 24. 3. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie96.7%
- Cudzie zdroje3.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 7 tis. € | 105 tis. € | 101 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 27 tis. € | 108 tis. € | 100 tis. € | 8 tis. € | 178 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 36 tis. € | 121 tis. € | 99 tis. € | 15 tis. € | 138 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 92 tis. € | 131 tis. € | 99 tis. € | 4 tis. € | 62 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 68 tis. € | 168 tis. € | 99 tis. € | 4 tis. € | 92 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 228 tis. € | 287 tis. € | 99 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 191 tis. € | 187 tis. € | 91 tis. € | 15 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 70 tis. € | 100 tis. € | 50 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 87 tis. € | 73 tis. € | 47 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 85 tis. € | 70 tis. € | 45 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla21. 11. 2012 → 28. 10. 2016
Tatranská 35, Banská Bystrica
- Založenie spoločnosti24. 3. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla24. 3. 2009 → 20. 11. 2012
Tatranská 4, Banská Bystrica
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prevádzkovanie cestovnej agentúryod 30. 11. 2018
- 2Prenájom hnuteľných vecíod 29. 10. 2016
- 3Faktoring a forfaitingod 29. 10. 2016
- 4Dizajnérske činnostiod 29. 10. 2016
- 5Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 29. 10. 2016
- 6Verejné obstarávanieod 29. 10. 2016
- 7Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 29. 10. 2016
- 8Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 29. 10. 2016
- 9Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 29. 10. 2016
- 10Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 29. 10. 2016
- 11Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 29. 10. 2016
- 12Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 29. 10. 2016
- 13Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 29. 10. 2016
- 14Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 29. 10. 2016
- 15Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 29. 10. 2016
- 16Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 29. 10. 2016
- 17Poľnohospodárstvo a lesníctvo včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predajaod 29. 10. 2016
- 18Kuriérske službyod 29. 10. 2016
- 19Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvood 29. 10. 2016
- 20Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 29. 10. 2016
- 21Fotografické službyod 29. 10. 2016
- 22diagnostika a opravy cestných motorových vozidielod 4. 12. 2014
- 23oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 4. 12. 2014
- 24montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení – elektrickýchod 21. 11. 2012
- 25výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 21. 11. 2012
- 26výskum a vývoj v oblasti spoločenských a humanitných viedod 21. 11. 2012
- 27polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovínod 15. 1. 2010
- 28Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 15. 1. 2010
- 29sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 15. 1. 2010
- 30údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 15. 1. 2010
- 31uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 15. 1. 2010
- 32Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 15. 1. 2010
- 33Prípravné práce k realizácii stavbyod 15. 1. 2010
- 34poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 15. 1. 2010
- 35prieskum trhu a verejnej mienkyod 24. 3. 2009
- 36počítačové službyod 24. 3. 2009
- 37kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 24. 3. 2009
- 38dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 24. 3. 2009
- 39čistiace a upratovacie službyod 24. 3. 2009
- 40administratívne službyod 24. 3. 2009
- 41činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 24. 3. 2009
- 42vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 24. 3. 2009
- 43vedenie účtovníctvaod 24. 3. 2009
- 44sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 24. 3. 2009
- 45sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 24. 3. 2009
- 46služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 24. 3. 2009
- 47reklamné a marketingové službyod 24. 3. 2009
- 48projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 24. 3. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44634480
- RÚZ ID
- 758327
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 24. 3. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat227 840 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 21. 11. 2012Zmena sídlaTatranská 35, Banská Bystrica
- 15. 5. 2009Registrácia platcu DPHSK2022785281
- 24. 3. 2009Zmena sídlaTatranská 4, Banská Bystrica