Architektonické Štúdio H + R s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 64 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 41/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje malé tržby (53 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 3. 2009
- Sídlo
- Astrová 2/A, 82101, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža-9,0 %
- ROA (návratnosť aktív)-1,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-6,7 %
- Zadlženosť71 %
- Kapitálová primeranosť28,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -10.52netIncome: -5 613revenue: 53 360prevNetIncome: -10 037
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 28.60equity: 83 995assets: 293 689
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 71.40equity: 83 995assets: 293 689
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 8.61revenueYoY: 63.90validHistoryYears: 8.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -9.00netMargin: -10.52ebitda: -4 805revenue: 53 360
Altman Z''-Score1.71Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.56 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.82 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.09 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.42 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -1.91 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -1.91 % vs. predchádzajúce -4.41 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 71.40 % vs. predchádzajúce 60.55 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.18× vs. predchádzajúce 0.14×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -10.52 % vs. predchádzajúca -30.83 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 28.60 % vs. predchádzajúca 39.45 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 64 % na 53 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -10.5 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Info
Kapitálová primeranosť 29 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 53 tis. € | 33 tis. € | +63,9 % |
| EBITDA | -5 tis. € | -9 tis. € | +48,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -4 tis. € | -8 tis. € | +48,3 % |
| Čistý zisk | -6 tis. € | -10 tis. € | +44,1 % |
| Aktíva | 294 tis. € | 227 tis. € | +29,2 % |
| Vlastné imanie | 84 tis. € | 90 tis. € | −6,4 % |
- 6. 3. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie28.6%
- Cudzie zdroje71.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 53 tis. € | 294 tis. € | 84 tis. € | -5 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 33 tis. € | 227 tis. € | 90 tis. € | -9 tis. € | -10 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 286 tis. € | 100 tis. € | -4 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 57 tis. € | 295 tis. € | 104 tis. € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 81 tis. € | 346 tis. € | 109 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 92 tis. € | 321 tis. € | 105 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 209 tis. € | 327 tis. € | 100 tis. € | 26 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 232 tis. € | 184 tis. € | 78 tis. € | 114 tis. € | 92 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 30 tis. € | 82 tis. € | -14 tis. € | -699 € | -1 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 20 tis. € | -13 tis. € | — | -25 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti6. 3. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1činnosti autorizovaného architekta podľa § 4 zákona SNR č. 138/1992 Zb. o autorizovaných architektoch a autorizovaných stavebných inžinieroch v znení neskorších predpisov oprávnených vykonávať odborné činnosti v tomto rozsahu : a/ vykonávanie prípravnej predprojektovej činnosti, najmä na vypracúvanie stavebných zámerov verejných prác, investičných zámerov, architektonických a urbanistických štúdií, územnoplánovacích prieskumov a rozborov, b/ vykonávanie komplexnej projektovej činnosti, najmä na vypracovanie architektonických návrhov a dokumentácie umiestňovania stavieb a ich zmien, projektovej dokumentácie stavieb a ich zmien vrátane ich interiérov a exteriérov, ako aj rekonštrukcií a modernizácií budov a obnovy stavebných pamiatok, c/ spracovanie územnoplánovacích podkladov a územnoplánovacej dokumentácie, d/ vykonávanie projektového manažmentu, najmä na riadenie projektu a koordináciu čiastkových projektov vypracovaných inžiniermi, krajinármi a inými špecialistami, na výkon odborného autorského dohľadu nad uskutočňovaním stavieb podľa schválenej projektovej dokumentácie a na vykonávanie stavebného dozoru, e/ grafické spracovanie a modelovanie architektonického diela vrátane vypracovania špecifikácií a technickej dokumentácie, f/ poskytovanie súvisiacich technických služieb, najmä na poskytovanie architektonického poradenstva investorom a vlastníkom nehnuteľností, na zastupovanie investora pri príprave a uskutočňovaní stavieb, g/ vyhotovovanie odborných posudkov, odhadov a dobrozdaníod 12. 5. 2009
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 6. 3. 2009
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb spojených so správou a prevádzkou nehnuteľnostíod 6. 3. 2009
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti stavebníctvaod 6. 3. 2009
- 5uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 6. 3. 2009
- 6prípravné práce k realizácii stavbyod 6. 3. 2009
- 7dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 6. 3. 2009
- 8prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 6. 3. 2009
- 9prenájom hnuteľných vecíod 6. 3. 2009
- 10činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 6. 3. 2009
- 11kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 6. 3. 2009
- 12výkon činnosti vedenia uskutočňovania stavieb na individuálnu rekreáciu, prízemných stavieb a stavieb zariadenia staveniska, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 300 m2 a výšku 15m, drobných stavieb a ich zmienod 6. 3. 2009
- 13poradenská činnosť v stavebníctveod 6. 3. 2009
- 14vedenie účtovníctvaod 6. 3. 2009
- 15reklamné a marketingové službyod 6. 3. 2009
- 16administratívne službyod 6. 3. 2009
- 17počítačové službyod 6. 3. 2009
- 18služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 6. 3. 2009
- 19inžinierska činnosť - obstarávateľská činnosť v stavebníctveod 6. 3. 2009
- 20sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 6. 3. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44644299
- RÚZ ID
- 797768
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 3. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat231 754 EUR · rok 2015
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 15. 3. 2009Registrácia platcu DPHSK2022772433