Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

BMT pro s. r. o.

aktívna
Sedmokrásková 6, 82101, Bratislava - mestská časť Ružinov
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2016)236 tis. €
61,0 %vs 2015
Zisk (2016)-1 tis. €
73,2 %vs 2015
Vlastné imanie (2016)204 tis. €
37×vs 2015
Zadlženosť (2016)68 %
31,8 %Strednávs 2015
ROE (2016)-0.5 %
99,3 %Stratavs 2015

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 61 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 55/100

Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (236 tis. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Pokles tržiebtržby -61 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
6. 3. 2009
Sídlo
Sedmokrásková 6, 82101, Bratislava - mestská časť Ružinov
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2016)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža7,8 %
  • ROA (návratnosť aktív)-0,2 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-0,5 %
  • Zadlženosť68 %
  • Kapitálová primeranosť32,5 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (236 tis. €), je dlhodobo stratová.
55/ 100Stabilná
Ziskovosť4 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -0.455
  • netIncome: -1 077
  • revenue: 236 460
  • prevNetIncome: -4 018
Kapitál12 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 32.49
  • equity: 204 368
  • assets: 629 092
Zadlženosť7 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 67.51
  • equity: 204 368
  • assets: 629 092
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 183.00
  • revenueYoY: -60.97
  • validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 7.81
  • netMargin: -0.455
  • ebitda: 18 456
  • revenue: 236 460
Altman Z''-Score1.29Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.64aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-0.02aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.17aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.51presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -0.17 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.17 % vs. predchádzajúce -0.79 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 67.51 % vs. predchádzajúce 98.93 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.38× vs. predchádzajúce 1.19×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.46 % vs. predchádzajúca -0.66 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 32.49 % vs. predchádzajúca 1.07 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 61 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -0.5 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 32 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

  • Upozornenie

    Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 3654 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.

Finančný prehľad (2016)
Položka20162015Zmena
Tržby236 tis. €606 tis. €−61,0 %
EBITDA18 tis. €-503 €+38×
Prevádzkový výsledok (EBIT)17 tis. €-453 €+38×
Čistý zisk-1 tis. €-4 tis. €+73,2 %
Aktíva629 tis. €508 tis. €+23,9 %
Vlastné imanie204 tis. €5 tis. €+37×
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
1 osobav štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 6. 3. 2009Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016
  • 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby