FORESTRA, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 45 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 69/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje významné tržby (22,8 mil. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 2. 2009
- Sídlo
- Lesnícka 79/79, 91442, Horné Srnie
- EBITDA marža3,3 %
- ROA (návratnosť aktív)10,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)16,7 %
- Zadlženosť39 %
- Kapitálová primeranosť61,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.41netIncome: 549 287revenue: 22 776 119prevNetIncome: 263 736
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 61.00equity: 3 285 238assets: 5 385 447
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 39.00equity: 3 285 238assets: 5 385 447
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 8.81revenueYoY: 45.22validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.33netMargin: 2.41ebitda: 758 902revenue: 22 776 119
Altman Z''-Score5.34Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.20 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.69 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.80 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.64 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 10.20 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 10.20 % vs. predchádzajúce 5.81 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 39.00 % vs. predchádzajúce 38.00 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.23× vs. predchádzajúce 3.45×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.41 % vs. predchádzajúca 1.68 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 61.00 % vs. predchádzajúca 62.00 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 45 % na 22.8 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 61 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 10.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 22,8 mil. € | 15,7 mil. € | +45,2 % |
| EBITDA | 759 tis. € | 340 tis. € | +123,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 683 tis. € | 306 tis. € | +123,0 % |
| Čistý zisk | 549 tis. € | 264 tis. € | +108,3 % |
| Aktíva | 5,4 mil. € | 4,5 mil. € | +18,6 % |
| Vlastné imanie | 3,3 mil. € | 2,8 mil. € | +16,7 % |
- 21. 2. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie61.0%
- Cudzie zdroje39.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 22,8 mil. € | 5,4 mil. € | 3,3 mil. € | 759 tis. € | 549 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 15,7 mil. € | 4,5 mil. € | 2,8 mil. € | 340 tis. € | 264 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 19,6 mil. € | 5,4 mil. € | 2,6 mil. € | 189 tis. € | 95 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 19,5 mil. € | 5,1 mil. € | 2,5 mil. € | 386 tis. € | 243 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 17,5 mil. € | 4,6 mil. € | 2,2 mil. € | 555 tis. € | 365 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 18,7 mil. € | 4,3 mil. € | 1,8 mil. € | 620 tis. € | 434 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 13,4 mil. € | 3,6 mil. € | 1,4 mil. € | 569 tis. € | 393 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 8,9 mil. € | 2,6 mil. € | 1,0 mil. € | 279 tis. € | 191 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 7,9 mil. € | 2,3 mil. € | 810 tis. € | 201 tis. € | 112 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 10,7 mil. € | 2,0 mil. € | 698 tis. € | 215 tis. € | 148 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti21. 2. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1organizovanie, sprostredkovanie a výkon poplatkového odstrelu zveruod 17. 5. 2017
- 2vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 10. 1. 2017
- 3výkon poľovného práva, produkcia divinyod 10. 1. 2017
- 4vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti v odbore poľovníctvo, lesníctvo a ochrana prírodyod 10. 1. 2017
- 5vedecká činnosť v odbore poľovníctvo, lesníctvo a ochrana prírodyod 10. 1. 2017
- 6prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 21. 2. 2009
- 7prenájom hnuteľných vecíod 21. 2. 2009
- 8kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 21. 2. 2009
- 9reklamné a marketingové službyod 21. 2. 2009
- 10administratívne službyod 21. 2. 2009
- 11činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 21. 2. 2009
- 12sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 21. 2. 2009
- 13poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 21. 2. 2009
- 14opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 21. 2. 2009
- 15organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 21. 2. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44645546
- RÚZ ID
- 755713
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 2. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat22 776 119 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 25. 3. 2009Registrácia platcu DPHSK2022768528