Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

SLOVAK CARGO TRANS, s.r.o.

aktívna
Terchová 1152, 01306, Terchová
podľa §4, registrácia od 17. 4. 2009
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)792 tis. €
23,4 %vs 2023
Zisk (2024)-90 tis. €
34,0 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)291 tis. €
23,7 %vs 2023
Zadlženosť (2024)89 %
3,5 %Vysokávs 2023
ROE (2024)-31.0 %
75,5 %Stratavs 2023

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 23 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 23/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (792 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Zvýšená zadlženosťcudzie zdroje tvoria 89 % aktív
Silný rasttržby +23 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
14. 3. 2009
Sídlo
Terchová 1152, 01306, Terchová
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža4,2 %
  • ROA (návratnosť aktív)-3,3 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-31,0 %
  • Zadlženosť89 %
  • Kapitálová primeranosť10,5 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (792 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
23/ 100Riziková
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -11.38
  • netIncome: -90 195
  • revenue: 792 442
  • prevNetIncome: -67 323
Kapitál7 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 10.55
  • equity: 290 639
  • assets: 2 755 541
Zadlženosť3 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 89.45
  • equity: 290 639
  • assets: 2 755 541
Rast6 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -8.18
  • revenueYoY: 23.40
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 4.24
  • netMargin: -11.38
  • ebitda: 33 560
  • revenue: 792 442
Altman Z''-Score0.55Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.21aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.15aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.07aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.12presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -3.27 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -3.27 % vs. predchádzajúce -2.40 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 89.45 % vs. predchádzajúce 86.45 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.29× vs. predchádzajúce 0.23×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -11.38 % vs. predchádzajúca -10.48 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 10.55 % vs. predchádzajúca 13.55 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 23 % na 792 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -11.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 11 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

  • Upozornenie

    Tržby rastú (+23 %), ale aktíva klesajú (-2 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby792 tis. €642 tis. €+23,4 %
EBITDA34 tis. €58 tis. €−42,3 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)30 tis. €52 tis. €−42,3 %
Čistý zisk-90 tis. €-67 tis. €−34,0 %
Aktíva2,8 mil. €2,8 mil. €−2,0 %
Vlastné imanie291 tis. €381 tis. €−23,7 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
6 osôbv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 14. 3. 2009Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby