Celoživotné vzdelávanie, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 475 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 27/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje malé tržby (80 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 9. 4. 2009
- Sídlo
- Priezračná 11, 94901, Nitra
- EBITDA marža0,3 %
- ROA (návratnosť aktív)-0,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-3,5 %
- Zadlženosť82 %
- Kapitálová primeranosť18,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.954netIncome: -767.00revenue: 80 427prevNetIncome: 376.00
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 18.26equity: 22 028assets: 120 629
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 81.74equity: 22 028assets: 120 629
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 474.68validHistoryYears: 2.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.291netMargin: -0.954ebitda: 234.00revenue: 80 427
Altman Z''-Score0.14Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.36 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.46 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.01 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.23 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.64 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.64 % vs. predchádzajúce 0.52 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 81.74 % vs. predchádzajúce 67.33 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.67× vs. predchádzajúce 0.19×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.95 % vs. predchádzajúca 2.69 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 18.26 % vs. predchádzajúca 32.67 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +475 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 475 % na 80 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -1.0 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 18 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 475 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2015 | 2014 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 80 tis. € | 14 tis. € | +474,7 % |
| EBITDA | 234 € | 1 tis. € | −81,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 211 € | 1 tis. € | −81,2 % |
| Čistý zisk | -767 € | 376 € | −304,0 % |
| Aktíva | 121 tis. € | 73 tis. € | +65,9 % |
| Vlastné imanie | 22 tis. € | 24 tis. € | −7,3 % |
- 9. 4. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2015Štruktúra financovania
- Vlastné imanie18.3%
- Cudzie zdroje81.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2015aktuálny | Riadna | 80 tis. € | 121 tis. € | 22 tis. € | 234 € | -767 € | EUR |
| 2014 | Riadna | 14 tis. € | 73 tis. € | 24 tis. € | 1 tis. € | 376 € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 41 tis. € | 23 tis. € | — | -17 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti9. 4. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla9. 4. 2009 → 14. 9. 2012
Výstavná 37, Nitra
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2015aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1vyučovanie v odbore cudzích jazykov - anglický jazyk, nemecký jazyk a francúzsky jazykod 10. 7. 2010
- 2prekladateľské a tlmočnícke služby - anglický jazykod 10. 7. 2010
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 9. 4. 2009
- 4administratívne službyod 9. 4. 2009
- 5reklamné a marketingové službyod 9. 4. 2009
- 6vedenie účtovníctvaod 9. 4. 2009
- 7sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 9. 4. 2009
- 8vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 9. 4. 2009
- 9výskum a vývoj v oblasti spoločenských a humanitných viedod 9. 4. 2009
- 10prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 9. 4. 2009
- 11vydavateľská činnosťod 9. 4. 2009
- 12činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 9. 4. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44676042
- RÚZ ID
- 753165
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 9. 4. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat80 427 EUR · rok 2015
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 9. 4. 2009Zmena sídlaVýstavná 37, Nitra