EGENUS s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 11 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 96/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (79 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 20. 3. 2009
- Sídlo
- Ľudovíta Fullu 9/A, 84105, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
- EBITDA marža74,1 %
- ROA (návratnosť aktív)27,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)40,9 %
- Zadlženosť32 %
- Kapitálová primeranosť67,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 62.84netIncome: 49 674revenue: 79 053prevNetIncome: 22 097
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 67.51equity: 121 589assets: 180 116
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 32.49equity: 121 589assets: 180 116
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 32.09revenueYoY: 10.90validHistoryYears: 6.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 74.07netMargin: 62.84ebitda: 58 556revenue: 79 053
Altman Z''-Score7.36Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.33 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.99 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.86 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.18 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 27.58 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 27.58 % vs. predchádzajúce 16.10 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 32.49 % vs. predchádzajúce 47.59 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.44× vs. predchádzajúce 0.52×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 62.84 % vs. predchádzajúca 31.00 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 67.51 % vs. predchádzajúca 52.41 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 11 % na 79 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 62.8 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.63 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 74.1 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 68 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 79 tis. € | 71 tis. € | +10,9 % |
| EBITDA | 59 tis. € | 31 tis. € | +90,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 53 tis. € | 28 tis. € | +90,3 % |
| Čistý zisk | 50 tis. € | 22 tis. € | +124,8 % |
| Aktíva | 180 tis. € | 137 tis. € | +31,3 % |
| Vlastné imanie | 122 tis. € | 72 tis. € | +69,1 % |
- 20. 3. 2009Založenie spoločnosti
- 1. 8. 2022Registrácia platcu DPH
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie67.5%
- Cudzie zdroje32.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 79 tis. € | 180 tis. € | 122 tis. € | 59 tis. € | 50 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 71 tis. € | 137 tis. € | 72 tis. € | 31 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 54 tis. € | 64 tis. € | 50 tis. € | 27 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 78 tis. € | 40 tis. € | 29 tis. € | 15 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 58 tis. € | 38 tis. € | 17 tis. € | 113 € | 5 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 47 tis. € | 12 tis. € | -3 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | — | 51 tis. € | 18 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 20 tis. € | 32 tis. € | 15 tis. € | — | 4 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti20. 3. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1prenájom hnuteľných vecíod 20. 3. 2009
- 2kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/od 20. 3. 2009
- 3výroba zariadení pre riadenie priemyselných procesovod 20. 3. 2009
- 4poskytovanie software - predaj hotového programového vybavenia na základe zmluvy s autoromod 20. 3. 2009
- 5počítačové službyod 20. 3. 2009
- 6automatizované spracovanie dátod 20. 3. 2009
- 7sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 20. 3. 2009
- 8faktoring a forfaitingod 20. 3. 2009
- 9finančný leasingod 20. 3. 2009
- 10reklamné a marketingové službyod 20. 3. 2009
- 11prieskum trhu a verejnej mienkyod 20. 3. 2009
- 12organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 20. 3. 2009
- 13čistiace a upratovacie službyod 20. 3. 2009
- 14činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 20. 3. 2009
- 15administratívne službyod 20. 3. 2009
- 16technik požiarnej ochranyod 20. 3. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44678312
- RÚZ ID
- 791061
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 20. 3. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 1. 8. 2022Registrácia platcu DPHSK2022804245
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat79 053 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna