Správcovská spoločnosť Nitra, s.r.o. v likvidácii
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 559 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 66/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (329 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 25. 3. 2009
- Sídlo
- Štefánikova 34, 94901, Nitra
- EBITDA marža99,0 %
- ROA (návratnosť aktív)9,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)12,4 %
- Zadlženosť22 %
- Kapitálová primeranosť78,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.370netIncome: 1 217revenue: 328 965prevNetIncome: 30 893
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 78.25equity: 9 838assets: 12 573
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 21.75equity: 9 838assets: 12 573
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 25.78revenueYoY: 558.61validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 99.03netMargin: 0.370ebitda: 325 766revenue: 328 965
Altman Z''-Score166.21Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.54 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 12.89 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 148.00 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.78 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 9.68 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.68 % vs. predchádzajúce 9.09 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 21.75 % vs. predchádzajúce 97.46 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 26.16× vs. predchádzajúce 0.15×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.37 % vs. predchádzajúca 61.85 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 78.25 % vs. predchádzajúca 2.54 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 96 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Tržby +559 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 559 % na 329 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
EBITDA marža 99.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 78 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2026 | 2025 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 329 tis. € | 50 tis. € | +558,6 % |
| EBITDA | 326 tis. € | 33 tis. € | +878,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 293 tis. € | 30 tis. € | +878,4 % |
| Čistý zisk | 1 tis. € | 31 tis. € | −96,1 % |
| Aktíva | 13 tis. € | 340 tis. € | −96,3 % |
| Vlastné imanie | 10 tis. € | 9 tis. € | +14,1 % |
- 25. 3. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2026Zverejnená účtovná závierka za rok 2026
- 31. 12. 2026Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2026Štruktúra financovania
- Vlastné imanie78.2%
- Cudzie zdroje21.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026aktuálny | Mimoriadna | 329 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | 326 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2025 | Riadna | 50 tis. € | 340 tis. € | 9 tis. € | 33 tis. € | 31 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 45 tis. € | 343 tis. € | -22 tis. € | 816 € | 370 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 48 tis. € | 346 tis. € | -23 tis. € | -3 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 48 tis. € | 365 tis. € | -20 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 46 tis. € | 365 tis. € | -25 tis. € | -8 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 68 tis. € | 361 tis. € | -17 tis. € | 28 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 68 tis. € | 395 tis. € | -26 tis. € | -290 € | -567 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 76 tis. € | 446 tis. € | -25 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 42 tis. € | 456 tis. € | -27 tis. € | 14 tis. € | 13 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla3. 12. 2009 → 13. 4. 2015
Orlia 3251/7, Nitra - Zobor
- Založenie spoločnosti25. 3. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena25. 3. 2009 → 10. 3. 2026
Správcovská spoločnosť Nitra, s.r.o.
- Zmena sídla25. 3. 2009 → 2. 12. 2009
Pod Zlatým brehom 41, Nitra
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2026aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2025JSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 7. 3. 2024
- 2vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 21. 6. 2023
- 3služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 21. 6. 2023
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 25. 3. 2009
- 5administratívne službyod 25. 3. 2009
- 6organizovanie kurzov, školení a seminárovod 25. 3. 2009
- 7sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 25. 3. 2009
- 8prípravné práce k realizácii stavbyod 25. 3. 2009
- 9uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 25. 3. 2009
- 10dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 25. 3. 2009
- 11organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 25. 3. 2009
- 12správa bytového a nebytového fonduod 25. 3. 2009
- 13prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 25. 3. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44678533
- RÚZ ID
- 764473
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 25. 3. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2026Zverejnená účtovná závierka za rok 2026Mimoriadna
- 31. 12. 2026Najvyšší zaznamenaný obrat328 965 EUR · rok 2026
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 1. 1. 2011Registrácia platcu DPHSK2022801913
- 3. 12. 2009Zmena sídlaOrlia 3251/7, Nitra - Zobor
- 25. 3. 2009Zmena obchodného mena→ Správcovská spoločnosť Nitra, s.r.o.
- 25. 3. 2009Zmena sídlaPod Zlatým brehom 41, Nitra