Slovenská inzercia, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1722 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 62/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (23 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 4. 2009
- Sídlo
- Hattalova ul. 12/A, 83103, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža8,7 %
- ROA (návratnosť aktív)4,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)4,8 %
- Zadlženosť4 %
- Kapitálová primeranosť96,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 7.61netIncome: 1 772revenue: 23 284prevNetIncome: -697.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 96.48equity: 36 868assets: 38 213
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 3.52equity: 36 868assets: 38 213
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -14.58revenueYoY: 1 721,909validHistoryYears: 3.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.68netMargin: 7.61ebitda: 2 020revenue: 23 284
Altman Z''-Score29.55Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.90 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.43 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.30 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 28.78 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.64 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.64 % vs. predchádzajúce -1.67 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 3.52 % vs. predchádzajúce 47.99 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.61× vs. predchádzajúce 0.03×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 7.61 % vs. predchádzajúca -54.54 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 96.48 % vs. predchádzajúca 52.01 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 23284 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +1722 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1722 % na 23 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 7.6 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 96 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 1278 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 23 tis. € | 1 tis. € | +17× |
| EBITDA | 2 tis. € | 499 € | +304,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 449 € | +304,8 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | -697 € | +354,2 % |
| Aktíva | 38 tis. € | 42 tis. € | −8,6 % |
| Vlastné imanie | 37 tis. € | 22 tis. € | +69,5 % |
- 4. 4. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Vlastné imanie96.5%
- Cudzie zdroje3.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 23 tis. € | 38 tis. € | 37 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1 tis. € | 42 tis. € | 22 tis. € | 499 € | -697 € | EUR |
| 2014 | Riadna | 32 tis. € | 56 tis. € | 8 tis. € | -16 tis. € | -18 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti4. 4. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) v rozsahu voľnej živnostiod 4. 4. 2009
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu v rozsahu voľnej živnostiod 4. 4. 2009
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb automatizovaného spracovania dát v rozsahu voľnej živnostiod 4. 4. 2009
- 4počítačové služby v rozsahu voľnej živnostiod 4. 4. 2009
- 5služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov v rozsahu voľnej živnostiod 4. 4. 2009
- 6reklamné a marketingové služby v rozsahu voľnej živnostiod 4. 4. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44690932
- RÚZ ID
- 782167
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 4. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2014Najvyšší zaznamenaný obrat31 908 EUR · rok 2014