F.E.R.T. s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 100 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 11/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje malé tržby (1 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 4. 2009
- Sídlo
- Ul. Športovcov 1941, 02201, Čadca
- EBITDA marža-2149,8 %
- ROA (návratnosť aktív)-89,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-298,9 %
- Zadlženosť70 %
- Kapitálová primeranosť29,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -2 353,55netIncome: -31 820revenue: 1 352prevNetIncome: -43 980
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 29.84equity: 10 646assets: 35 680
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 70.16equity: 10 646assets: 35 680
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -39.62revenueYoY: -99.71validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -2 149,778netMargin: -2 353,55ebitda: -29 065revenue: 1 352
Altman Z''-Score-3.26Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.59 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.36 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -4.65 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.45 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -89.18 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -89.18 % vs. predchádzajúce -36.53 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 70.16 % vs. predchádzajúce 64.73 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.04× vs. predchádzajúce 3.88×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -2353.55 % vs. predchádzajúca -9.42 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 29.84 % vs. predchádzajúca 35.27 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 70 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- ROE -299 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (10646 €) — nereprezentatívne.
- Mikrofirma (tržby 1352 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 100 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -2353.6 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Info
Kapitálová primeranosť 30 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1 tis. € | 467 tis. € | −99,7 % |
| EBITDA | -29 tis. € | -33 tis. € | +10,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -26 tis. € | -29 tis. € | +10,9 % |
| Čistý zisk | -32 tis. € | -44 tis. € | +27,6 % |
| Aktíva | 36 tis. € | 120 tis. € | −70,4 % |
| Vlastné imanie | 11 tis. € | 42 tis. € | −74,9 % |
- 3. 4. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie29.8%
- Cudzie zdroje70.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 1 tis. € | 36 tis. € | 11 tis. € | -29 tis. € | -32 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 467 tis. € | 120 tis. € | 42 tis. € | -33 tis. € | -44 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 591 tis. € | 346 tis. € | 86 tis. € | 66 tis. € | 44 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 576 tis. € | 306 tis. € | 43 tis. € | 48 tis. € | 29 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 387 tis. € | 499 tis. € | 14 tis. € | 18 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 387 tis. € | 479 tis. € | 9 tis. € | -26 tis. € | -35 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 458 tis. € | 535 tis. € | 44 tis. € | 2 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 266 tis. € | 472 tis. € | 45 tis. € | -3 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 395 tis. € | 479 tis. € | 53 tis. € | 64 tis. € | 47 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 127 tis. € | 404 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 4. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla3. 4. 2009 → 14. 11. 2017
Sládkovičova 1700, Čadca
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
- 1výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 21. 12. 2012
- 2uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 21. 12. 2012
- 3výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 21. 12. 2012
- 4poradenská činnosť v stavebníctve a strojárstveod 21. 12. 2012
- 5faktoring a forfaitingod 3. 4. 2009
- 6správa bytového/nebytového fonduod 3. 4. 2009
- 7obstarávanie služieb spojených so správou bytového/nebytového fonduod 3. 4. 2009
- 8činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 3. 4. 2009
- 9vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 3. 4. 2009
- 10sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 3. 4. 2009
- 11kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 3. 4. 2009
- 12polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovínod 3. 4. 2009
- 13vydavateľská činnosťod 3. 4. 2009
- 14poskytovanie úverov a/alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 3. 4. 2009
- 15sprostredkovanie poskytovania úverov a/alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 3. 4. 2009
- 16finančný leasingod 3. 4. 2009
- 17administratívne službyod 3. 4. 2009
- 18reklamné a marketingové službyod 3. 4. 2009
- 19sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 3. 4. 2009
- 20sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 3. 4. 2009
- 21sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 3. 4. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44710038
- RÚZ ID
- 767500
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 4. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat590 650 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 3. 4. 2009Zmena sídlaSládkovičova 1700, Čadca