AUSZE s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 11 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 16/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (2,7 mil. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 7. 7. 2009
- Sídlo
- Sobieskeho 5/352, 94301, Štúrovo
- EBITDA marža0,2 %
- ROA (návratnosť aktív)-0,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-0,8 %
- Zadlženosť91 %
- Kapitálová primeranosť8,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.025netIncome: -657.00revenue: 2 677 060prevNetIncome: 21 121
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 8.65equity: 86 001assets: 994 701
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 91.35equity: 86 001assets: 994 701
Rast14 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 10.59validHistoryYears: 2.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.174netMargin: -0.025ebitda: 4 654revenue: 2 677 060
Altman Z''-Score0.36Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.17 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.07 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.03 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.10 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.07 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.07 % vs. predchádzajúce 1.41 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 91.35 % vs. predchádzajúce 94.21 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.69× vs. predchádzajúce 1.62×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.02 % vs. predchádzajúca 0.87 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 8.65 % vs. predchádzajúca 5.79 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 34 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 11 % na 2.7 mil. € — stabilný organický rast.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.0 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 9 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú (+11 %), ale aktíva klesajú (-34 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2014 | 2013 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,7 mil. € | 2,4 mil. € | +10,6 % |
| EBITDA | 5 tis. € | — | — |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | — | — |
| Čistý zisk | -657 € | 21 tis. € | −103,1 % |
| Aktíva | 995 tis. € | 1,5 mil. € | −33,6 % |
| Vlastné imanie | 86 tis. € | 87 tis. € | −0,8 % |
- 7. 7. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014
- 31. 12. 2014Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2014Štruktúra financovania
- Vlastné imanie8.6%
- Cudzie zdroje91.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2014aktuálny | Riadna | 2,7 mil. € | 995 tis. € | 86 tis. € | 5 tis. € | -657 € | EUR |
| 2013 | Riadna | 2,4 mil. € | 1,5 mil. € | 87 tis. € | — | 21 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti7. 7. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2014aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44710097
- RÚZ ID
- 753769
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 7. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2014Najvyšší zaznamenaný obrat2 677 060 EUR · rok 2014
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna