BLAU und BLAU s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 114 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 45/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (394 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 4. 2009
- Sídlo
- Ďurgalova 16, 83101, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža7,8 %
- ROA (návratnosť aktív)2,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť124 %
- Kapitálová primeranosť-23,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.67netIncome: 26 261revenue: 393 765prevNetIncome: -64 282
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -23.95equity: -285 899assets: 1 193 755
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 123.95equity: -285 899assets: 1 193 755
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 27.36revenueYoY: 113.91validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.80netMargin: 6.67ebitda: 30 712revenue: 393 765
Altman Z''-Score-1.10Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.47 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.57 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.15 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.20 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.20 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.20 % vs. predchádzajúce -5.23 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 123.95 % vs. predchádzajúce 127.74 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.33× vs. predchádzajúce 0.15×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.67 % vs. predchádzajúca -34.92 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -23.95 % vs. predchádzajúca -27.74 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 114 % na 394 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 6.7 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Upozornenie
Tržby rastú (+114 %), ale aktíva klesajú (-3 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 394 tis. € | 184 tis. € | +113,9 % |
| EBITDA | 31 tis. € | -60 tis. € | +151,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 28 tis. € | -54 tis. € | +151,2 % |
| Čistý zisk | 26 tis. € | -64 tis. € | +140,9 % |
| Aktíva | 1,2 mil. € | 1,2 mil. € | −3,0 % |
| Vlastné imanie | -286 tis. € | -341 tis. € | +16,2 % |
- 4. 4. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 1.5 mil. €
- Aktíva spolu
- 1.2 mil. €
- Vlastné imanie
- −286 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 394 tis. € | 1,2 mil. € | -286 tis. € | 31 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 184 tis. € | 1,2 mil. € | -341 tis. € | -60 tis. € | -64 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 294 tis. € | 1,5 mil. € | -196 tis. € | 31 tis. € | 42 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 411 tis. € | 1,3 mil. € | -241 tis. € | 73 tis. € | -45 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 366 tis. € | 1,2 mil. € | -200 tis. € | 46 tis. € | -57 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 375 tis. € | 1,0 mil. € | -142 tis. € | 120 tis. € | 117 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 68 tis. € | 667 tis. € | -259 tis. € | -43 tis. € | -43 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 40 tis. € | 695 tis. € | -215 tis. € | -65 tis. € | -66 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 47 tis. € | 550 tis. € | -149 tis. € | -47 tis. € | -48 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 45 tis. € | 541 tis. € | -101 tis. € | -73 tis. € | -71 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti4. 4. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena4. 4. 2009 → 29. 5. 2015
STUPAVA NET s.r.o.
- Zmena sídla4. 4. 2009 → 6. 2. 2013
Hviezdoslavova 46, Stupava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 30. 5. 2015
- 2prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním základných služieb spojených s prenájmomod 30. 5. 2015
- 3poradenská činnosť v oblasti výpočtovej techniky, hardware, software a počítačových sietíod 4. 4. 2009
- 4reklamné a marketingové službyod 4. 4. 2009
- 5kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod), alebo na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 4. 4. 2009
- 6sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 4. 4. 2009
- 7sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 4. 4. 2009
- 8sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 4. 4. 2009
- 9prenájom hnuteľných vecíod 4. 4. 2009
- 10výroba komunikačných zariadení, spotrebnej elektroniky, počítačov a kancelárskych strojovod 4. 4. 2009
- 11údržba a oprava mechanických častí kancelárskych strojovod 4. 4. 2009
- 12údržba a oprava mechanických častí počítačovod 4. 4. 2009
- 13poskytovanie software - predaj hotových programov na základe zmluvy s autoromod 4. 4. 2009
- 14inštalácia elektrických rozvodov a zariadení na bezpečné napätieod 4. 4. 2009
- 15projektovanie, montáž, opravy, revízie a údržba telekomunikačných zariadeníod 4. 4. 2009
- 16uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 4. 4. 2009
- 17nájom telekomunikačných zariadení s príslušenstvomod 4. 4. 2009
- 18počítačové službyod 4. 4. 2009
- 19služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 4. 4. 2009
- 20administratívne službyod 4. 4. 2009
- 21činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 4. 4. 2009
- 22poskytovanie verejnej elektronickej telekomunikačnej služby - sprostredkovanie prístupu do siete internetod 4. 4. 2009
- 23montáž, rekonštrukcia, údržba nevyhradených technických zariadeníod 4. 4. 2009
- 24automatizované spracovanie dátod 4. 4. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44724578
- RÚZ ID
- 762715
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 4. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat410 909 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 5. 2013Registrácia platcu DPHSK2022813936
- 4. 4. 2009Zmena obchodného mena→ STUPAVA NET s.r.o.
- 4. 4. 2009Zmena sídlaHviezdoslavova 46, Stupava