Tomark Aero s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 35 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 32/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (2,8 mil. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 5. 2009
- Sídlo
- Strojnícka 2078/5, 08006, Prešov
- EBITDA marža0,7 %
- ROA (návratnosť aktív)1,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)36,6 %
- Zadlženosť97 %
- Kapitálová primeranosť2,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.785netIncome: 22 139revenue: 2 820 808prevNetIncome: 9 890
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 2.79equity: 60 489assets: 2 165 568
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 97.21equity: 60 489assets: 2 165 568
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 29.31revenueYoY: 35.15validHistoryYears: 7.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.659netMargin: 0.785ebitda: 18 579revenue: 2 820 808
Altman Z''-Score0.21Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.05 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.07 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.05 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.03 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.02 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.02 % vs. predchádzajúce 0.43 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 97.21 % vs. predchádzajúce 98.32 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.30× vs. predchádzajúce 0.92×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.78 % vs. predchádzajúca 0.47 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 2.79 % vs. predchádzajúca 1.68 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 35 % na 2.8 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 3 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú (+35 %), ale aktíva klesajú (-5 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,8 mil. € | 2,1 mil. € | +35,1 % |
| EBITDA | 19 tis. € | 10 tis. € | +87,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 17 tis. € | 9 tis. € | +87,6 % |
| Čistý zisk | 22 tis. € | 10 tis. € | +123,9 % |
| Aktíva | 2,2 mil. € | 2,3 mil. € | −4,9 % |
| Vlastné imanie | 60 tis. € | 38 tis. € | +57,7 % |
- 12. 5. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie2.8%
- Cudzie zdroje97.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 2,8 mil. € | 2,2 mil. € | 60 tis. € | 19 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2,1 mil. € | 2,3 mil. € | 38 tis. € | 10 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,4 mil. € | 2,5 mil. € | 28 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 2,3 mil. € | 27 tis. € | 3 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,8 mil. € | 1,8 mil. € | 19 tis. € | -19 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,3 mil. € | 1,8 mil. € | 23 tis. € | 7 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 302 tis. € | 1,6 mil. € | 11 tis. € | -5 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 603 tis. € | 1,3 mil. € | 18 tis. € | -12 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 1,1 mil. € | 21 tis. € | -3 tis. € | 783 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 0 € | 1,1 mil. € | 20 tis. € | -72 € | 6 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 5. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 12. 5. 2009
- 2výroba čerpadiel, kompresorov, ventilov a armatúrod 12. 5. 2009
- 3výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 12. 5. 2009
- 4kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 12. 5. 2009
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 12. 5. 2009
- 6sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 12. 5. 2009
- 7ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 12. 5. 2009
- 8prenájom hnuteľných vecíod 12. 5. 2009
- 9podnikateľské a ekonomické poradenstvood 12. 5. 2009
- 10organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 12. 5. 2009
- 11prenájom vzdušných dopravných prostriedkovod 12. 5. 2009
- 12prieskum trhuod 12. 5. 2009
- 13reklamné a marketingové službyod 12. 5. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44738331
- RÚZ ID
- 770048
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 5. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat2 820 808 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 6. 2. 2013Registrácia platcu DPHSK2022841249