Supershape s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 50 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 69/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (317 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 28. 4. 2009
- Sídlo
- Veterná 614/9, 90067, Láb
- EBITDA marža3,7 %
- ROA (návratnosť aktív)0,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,0 %
- Zadlženosť42 %
- Kapitálová primeranosť57,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.008netIncome: 24.00revenue: 317 101prevNetIncome: 12 034
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 57.56equity: 86 665assets: 150 568
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 42.44equity: 86 665assets: 150 568
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 21.74revenueYoY: 50.30validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.73netMargin: 0.008ebitda: 11 833revenue: 317 101
Altman Z''-Score4.66Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.13 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.65 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.45 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.42 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.02 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.02 % vs. predchádzajúce 11.99 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 42.44 % vs. predchádzajúce 13.68 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.11× vs. predchádzajúce 2.10×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.01 % vs. predchádzajúca 5.70 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 57.56 % vs. predchádzajúca 86.32 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 50 % na 317 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 58 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 317 tis. € | 211 tis. € | +50,3 % |
| EBITDA | 12 tis. € | 22 tis. € | −46,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 11 tis. € | 20 tis. € | −46,5 % |
| Čistý zisk | 24 € | 12 tis. € | −99,8 % |
| Aktíva | 151 tis. € | 100 tis. € | +50,0 % |
| Vlastné imanie | 87 tis. € | 87 tis. € | +0,0 % |
- 28. 4. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie57.6%
- Cudzie zdroje42.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 317 tis. € | 151 tis. € | 87 tis. € | 12 tis. € | 24 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 211 tis. € | 100 tis. € | 87 tis. € | 22 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 245 tis. € | 109 tis. € | 75 tis. € | 9 tis. € | 124 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 175 tis. € | 100 tis. € | 74 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 146 tis. € | 101 tis. € | 73 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 103 tis. € | 102 tis. € | 67 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 102 tis. € | 90 tis. € | 65 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 110 tis. € | 89 tis. € | 59 tis. € | 42 tis. € | 32 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 81 tis. € | 73 tis. € | 27 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 54 tis. € | 25 tis. € | 19 tis. € | 11 tis. € | 9 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti28. 4. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Počítačové službyod 14. 12. 2018
- 2Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 14. 12. 2018
- 3Služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 14. 12. 2018
- 4Fotografické službyod 14. 12. 2018
- 5vydavateľská a distribučná činnosťod 12. 3. 2016
- 6polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovínod 12. 3. 2016
- 7kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 28. 4. 2009
- 8prieskum trhu a verejnej mienkyod 28. 4. 2009
- 9sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 28. 4. 2009
- 10prenájom hnuteľných vecíod 28. 4. 2009
- 11organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 28. 4. 2009
- 12činnosť podnikateľských organizačných a ekonomických poradcovod 28. 4. 2009
- 13reklamné a marketingové službyod 28. 4. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44748485
- RÚZ ID
- 766434
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 28. 4. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat317 101 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 10. 5. 2010Registrácia platcu DPHSK2022816796