Phoenix Quality Services, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 40 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 71/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (640 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 5. 2009
- Sídlo
- Mierové námestie 16, 90101, Malacky
- EBITDA marža7,1 %
- ROA (návratnosť aktív)25,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)46,3 %
- Zadlženosť46 %
- Kapitálová primeranosť54,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.45netIncome: 34 921revenue: 640 180prevNetIncome: 17 714
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 54.06equity: 75 493assets: 139 655
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 45.94equity: 75 493assets: 139 655
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -1.39revenueYoY: 40.33validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.05netMargin: 5.45ebitda: 45 162revenue: 640 180
Altman Z''-Score5.39Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.06 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.25 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.85 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.24 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 25.01 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 25.01 % vs. predchádzajúce 18.48 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 45.94 % vs. predchádzajúce 49.77 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.58× vs. predchádzajúce 4.76×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.45 % vs. predchádzajúca 3.88 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 54.06 % vs. predchádzajúca 50.23 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 40 % na 640 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 5.5 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 54 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 25.0 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 640 tis. € | 456 tis. € | +40,3 % |
| EBITDA | 45 tis. € | 21 tis. € | +117,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 41 tis. € | 19 tis. € | +117,5 % |
| Čistý zisk | 35 tis. € | 18 tis. € | +97,1 % |
| Aktíva | 140 tis. € | 96 tis. € | +45,7 % |
| Vlastné imanie | 75 tis. € | 48 tis. € | +56,8 % |
- 1. 5. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie54.1%
- Cudzie zdroje45.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 640 tis. € | 140 tis. € | 75 tis. € | 45 tis. € | 35 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 456 tis. € | 96 tis. € | 48 tis. € | 21 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 444 tis. € | 107 tis. € | 30 tis. € | 15 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 336 tis. € | 67 tis. € | 18 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 283 tis. € | 70 tis. € | 10 tis. € | 83 € | -303 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 232 tis. € | 41 tis. € | 10 tis. € | -22 tis. € | -23 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 454 tis. € | 80 tis. € | 37 tis. € | 20 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 495 tis. € | 177 tis. € | 19 tis. € | 80 tis. € | 24 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 377 tis. € | 174 tis. € | -4 tis. € | 21 tis. € | -43 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 726 tis. € | 223 tis. € | 39 tis. € | 122 tis. € | 5 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 5. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1sprostredkovanie zamestnania za úhraduod 9. 8. 2012
- 2výroba a hutnícke spracovanie kovovod 9. 8. 2012
- 3výroba strojov a prístrojov pre domácnosťod 9. 8. 2012
- 4výroba komunikačných zariadení, spotrebnej elektroniky, počítačov a kancelárskych strojovod 9. 8. 2012
- 5výroba plastov v primárnej formeod 9. 8. 2012
- 6výroba organických chemikáliíod 9. 8. 2012
- 7výroba farbív a pigmentovod 9. 8. 2012
- 8baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 9. 8. 2012
- 9výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 9. 8. 2012
- 10výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 9. 8. 2012
- 11oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 9. 8. 2012
- 12výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 9. 8. 2012
- 13opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 9. 8. 2012
- 14výroba strojov pre hospodárske odvetviaod 9. 8. 2012
- 15výroba elektromotorov, rozvádzačov, káblov a batériíod 9. 8. 2012
- 16výroba elektrických svietidiel, zariadení pre motory a vozidlá a signalizácieod 9. 8. 2012
- 17výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 9. 8. 2012
- 18činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 5. 2009
- 19sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 1. 5. 2009
- 20sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 1. 5. 2009
- 21sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 1. 5. 2009
- 22informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 1. 5. 2009
- 23kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 5. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44758588
- RÚZ ID
- 766281
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 5. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat725 974 EUR · rok 2016
- 11. 5. 2009Registrácia platcu DPHSK2022811615