ANDY K. Transport, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 15 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 13/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (137 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 20. 5. 2009
- Sídlo
- Smetanov háj 288/16, 92901, Dunajská Streda
- EBITDA marža-1,2 %
- ROA (návratnosť aktív)-2,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-30,2 %
- Zadlženosť91 %
- Kapitálová primeranosť9,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -6.79netIncome: -9 318revenue: 137 274prevNetIncome: -41 730
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 8.97equity: 30 868assets: 344 115
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 91.03equity: 30 868assets: 344 115
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -14.60revenueYoY: -15.05validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -1.24netMargin: -6.79ebitda: -1 704revenue: 137 274
Altman Z''-Score0.29Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.18 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.04 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.03 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.10 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -2.71 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -2.71 % vs. predchádzajúce -9.69 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 91.03 % vs. predchádzajúce 90.67 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.40× vs. predchádzajúce 0.38×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -6.79 % vs. predchádzajúca -25.82 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 8.97 % vs. predchádzajúca 9.33 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 15 % na 137 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -6.8 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 9 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 137 tis. € | 162 tis. € | −15,1 % |
| EBITDA | -2 tis. € | -33 tis. € | +94,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -2 tis. € | -30 tis. € | +94,8 % |
| Čistý zisk | -9 tis. € | -42 tis. € | +77,7 % |
| Aktíva | 344 tis. € | 431 tis. € | −20,1 % |
| Vlastné imanie | 31 tis. € | 40 tis. € | −23,2 % |
- 20. 5. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie9.0%
- Cudzie zdroje91.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 137 tis. € | 344 tis. € | 31 tis. € | -2 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 162 tis. € | 431 tis. € | 40 tis. € | -33 tis. € | -42 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 306 tis. € | 402 tis. € | 82 tis. € | 11 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 260 tis. € | 441 tis. € | 81 tis. € | -15 tis. € | -26 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 297 tis. € | 444 tis. € | 107 tis. € | 15 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 418 tis. € | 338 tis. € | 105 tis. € | 36 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 540 tis. € | 361 tis. € | 87 tis. € | 21 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 556 tis. € | 384 tis. € | 84 tis. € | 41 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 599 tis. € | 274 tis. € | 62 tis. € | 33 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 568 tis. € | 317 tis. € | 45 tis. € | 36 tis. € | 19 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti20. 5. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
- 1Medzinárodná cestná preprava tovaruod 4. 5. 2010
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 20. 5. 2009
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 20. 5. 2009
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 20. 5. 2009
- 5Prenájom hnuteľných vecíod 20. 5. 2009
- 6Vnútroštátna nákladná cestná dopravaod 20. 5. 2009
- 7Reklamné a marketingové službyod 20. 5. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44763450
- RÚZ ID
- 763958
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 20. 5. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat598 980 EUR · rok 2015
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 10. 6. 2009Registrácia platcu DPHSK2022823198