SMKT, s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +3.2 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 71/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (25 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 25. 6. 2009
- Sídlo
- Tulská 2024/7, 02601, Dolný Kubín
- EBITDA marža9,0 %
- ROA (návratnosť aktív)12,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)12,9 %
- Zadlženosť6 %
- Kapitálová primeranosť94,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 7.59netIncome: 1 880revenue: 24 780prevNetIncome: 419.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 94.36equity: 14 545assets: 15 414
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 5.64equity: 14 545assets: 15 414
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -7.03revenueYoY: 3.25validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.96netMargin: 7.59ebitda: 2 220revenue: 24 780
Altman Z''-Score21.82Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.86 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.57 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.82 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 17.57 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 12.20 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 12.20 % vs. predchádzajúce 3.17 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 5.64 % vs. predchádzajúce 4.14 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.61× vs. predchádzajúce 1.82×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 7.59 % vs. predchádzajúca 1.75 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 94.36 % vs. predchádzajúca 95.86 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 24780 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 7.6 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 94 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 12.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 25 tis. € | 24 tis. € | +3,2 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 494 € | +349,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 445 € | +349,4 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 419 € | +348,7 % |
| Aktíva | 15 tis. € | 13 tis. € | +16,7 % |
| Vlastné imanie | 15 tis. € | 13 tis. € | +14,8 % |
- 25. 6. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie94.4%
- Cudzie zdroje5.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 25 tis. € | 15 tis. € | 15 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 24 tis. € | 13 tis. € | 13 tis. € | 494 € | 419 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 18 tis. € | 13 tis. € | 12 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 17 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | 633 € | 538 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 19 tis. € | 12 tis. € | 10 tis. € | 551 € | 467 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 22 tis. € | 19 tis. € | 11 tis. € | 612 € | 405 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 16 tis. € | 15 tis. € | 10 tis. € | 528 € | 360 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 20 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 18 tis. € | 35 tis. € | 8 tis. € | 655 € | 98 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 48 tis. € | 33 tis. € | 8 tis. € | 760 € | 203 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla3. 1. 2014 → 12. 7. 2017
Vrbická 4329/1A, Liptovský Mikuláš
- Zmena sídla21. 11. 2013 → 2. 1. 2014
Mierová 1971/24, Dolný Kubín
- Založenie spoločnosti25. 6. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena25. 6. 2009 → 6. 5. 2013
Express BLACH, s.r.o.
- Zmena sídla25. 6. 2009 → 20. 11. 2013
Alej Slobody 1901, Dolný Kubín
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 25. 6. 2009
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 25. 6. 2009
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 25. 6. 2009
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 25. 6. 2009
- 5čistiace a upratovacie službyod 25. 6. 2009
- 6dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 25. 6. 2009
- 7nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 25. 6. 2009
- 8prenájom hnuteľných vecíod 25. 6. 2009
- 9montáž bezpečnostných dverí s menej ako 3-bodovým uzamykacím mechanizmomod 25. 6. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44764995
- RÚZ ID
- 775402
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 25. 6. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat47 741 EUR · rok 2015
- 3. 1. 2014Zmena sídlaVrbická 4329/1A, Liptovský Mikuláš
- 21. 11. 2013Zmena sídlaMierová 1971/24, Dolný Kubín
- 25. 6. 2009Zmena obchodného mena→ Express BLACH, s.r.o.
- 25. 6. 2009Zmena sídlaAlej Slobody 1901, Dolný Kubín