VOMA BENT, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 14 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 43/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (2,0 mil. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 6. 2009
- Sídlo
- Murgašova 1296/11, 01001, Žilina
- EBITDA marža4,2 %
- ROA (návratnosť aktív)-1,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-7,6 %
- Zadlženosť76 %
- Kapitálová primeranosť23,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -3.32netIncome: -66 694revenue: 2 006 111prevNetIncome: 141 640
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 23.71equity: 872 839assets: 3 681 809
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 76.29equity: 872 839assets: 3 681 809
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 8.61revenueYoY: -14.24validHistoryYears: 7.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.23netMargin: -3.32ebitda: 84 930revenue: 2 006 111
Altman Z''-Score1.68Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.47 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.75 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.13 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.33 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -1.81 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -1.81 % vs. predchádzajúce 4.17 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 76.29 % vs. predchádzajúce 72.32 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.54× vs. predchádzajúce 0.69×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -3.32 % vs. predchádzajúca 6.05 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 23.71 % vs. predchádzajúca 27.68 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 14 % na 2.0 mil. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -3.3 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 24 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,0 mil. € | 2,3 mil. € | −14,2 % |
| EBITDA | 85 tis. € | 310 tis. € | −72,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 76 tis. € | 279 tis. € | −72,6 % |
| Čistý zisk | -67 tis. € | 142 tis. € | −147,1 % |
| Aktíva | 3,7 mil. € | 3,4 mil. € | +8,5 % |
| Vlastné imanie | 873 tis. € | 940 tis. € | −7,1 % |
- 1. 6. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie23.7%
- Cudzie zdroje76.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 2,0 mil. € | 3,7 mil. € | 873 tis. € | 85 tis. € | -67 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 2,3 mil. € | 3,4 mil. € | 940 tis. € | 310 tis. € | 142 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2,4 mil. € | 3,1 mil. € | 798 tis. € | 297 tis. € | 167 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 2,2 mil. € | 2,1 mil. € | 631 tis. € | 377 tis. € | 256 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,8 mil. € | 2,1 mil. € | 377 tis. € | 298 tis. € | 179 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,1 mil. € | 2,2 mil. € | 238 tis. € | 161 tis. € | 94 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,2 mil. € | 1,9 mil. € | 143 tis. € | 152 tis. € | 94 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 1,4 mil. € | 49 tis. € | 14 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 1,1 mil. € | 9 tis. € | -1 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | — | — | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla9. 4. 2016 → 6. 2. 2018
Legionárska 225/9, Žilina
- Zmena sídla1. 1. 2011 → 8. 4. 2016
J. M. Geromettu 148, Žilina
- Založenie spoločnosti1. 6. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena1. 6. 2009 → 8. 4. 2016
SM SLOVAKIA, s.r.o.
- Zmena sídla1. 6. 2009 → 31. 12. 2010
Holubia 34/4, Žilina - Vranie
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1výroba ostatných nekovových minerálnych výrobkovod 5. 2. 2025
- 2skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 5. 2. 2025
- 3prípravné práce k realizácii stavbyod 31. 1. 2019
- 4úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 31. 1. 2019
- 5čistiace a upratovacie službyod 31. 1. 2019
- 6dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 31. 1. 2019
- 7poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 31. 1. 2019
- 8administratívne službyod 1. 6. 2009
- 9prieskum trhu a verejnej mienkyod 1. 6. 2009
- 10reklamné a marketingové službyod 1. 6. 2009
- 11vedenie účtovníctvaod 1. 6. 2009
- 12prenájom hnuteľných vecíod 1. 6. 2009
- 13služby súvisiace so skrášľovaním telaod 1. 6. 2009
- 14vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 1. 6. 2009
- 15organizovanie kultúrnych a spoločenských podujatíod 1. 6. 2009
- 16kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 6. 2009
- 17sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 1. 6. 2009
- 18sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 1. 6. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44784155
- RÚZ ID
- 762611
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 6. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat2 378 849 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 9. 4. 2016Zmena sídlaLegionárska 225/9, Žilina
- 1. 1. 2011Zmena sídlaJ. M. Geromettu 148, Žilina
- 1. 7. 2009Registrácia platcu DPHSK2022829710
- 1. 6. 2009Zmena obchodného mena→ SM SLOVAKIA, s.r.o.
- 1. 6. 2009Zmena sídlaHolubia 34/4, Žilina - Vranie