SRS Slovakia, spol. s r.o., v likvidácii
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 99 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 37/100
Hlavnou slabinou je ziskovosť.
Firma dosahuje malé tržby (73 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 29. 5. 2009
- Sídlo
- Na paši 4, 82102, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža1,8 %
- ROA (návratnosť aktív)11,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)11,4 %
- Zadlženosť2 %
- Kapitálová primeranosť97,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.41netIncome: 1 024revenue: 72 770prevNetIncome: 45 569
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 97.51equity: 8 946assets: 9 174
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 2.49equity: 8 946assets: 9 174
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -76.06revenueYoY: -98.81validHistoryYears: 5.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.79netMargin: 1.41ebitda: 1 299revenue: 72 770
Altman Z''-Score177.74Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.92 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 133.82 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.81 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 41.20 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 11.16 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 11.16 % vs. predchádzajúce 23.54 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 2.49 % vs. predchádzajúce 73.05 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 7.93× vs. predchádzajúce 31.47×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.41 % vs. predchádzajúca 0.75 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 97.51 % vs. predchádzajúca 26.95 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 95 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 99 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 1.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 98 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 11.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2017 | 2016 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 73 tis. € | 6,1 mil. € | −98,8 % |
| EBITDA | 1 tis. € | 67 tis. € | −98,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 1 tis. € | 61 tis. € | −98,1 % |
| Čistý zisk | 1 tis. € | 46 tis. € | −97,8 % |
| Aktíva | 9 tis. € | 194 tis. € | −95,3 % |
| Vlastné imanie | 9 tis. € | 52 tis. € | −82,9 % |
- 29. 5. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016
Finančné ukazovatele
2017Štruktúra financovania
- Vlastné imanie97.5%
- Cudzie zdroje2.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017aktuálny | Mimoriadna | 73 tis. € | 9 tis. € | 9 tis. € | 1 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 6,1 mil. € | 194 tis. € | 52 tis. € | 67 tis. € | 46 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 12,1 mil. € | 338 tis. € | 100 tis. € | 141 tis. € | 93 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 12,0 mil. € | 689 tis. € | 374 tis. € | 88 tis. € | 54 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 22,2 mil. € | 531 tis. € | 320 tis. € | — | 183 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti29. 5. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2017aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44784333
- RÚZ ID
- 769867
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 29. 5. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Mimoriadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 31. 12. 2013Najvyšší zaznamenaný obrat22 159 766 EUR · rok 2013