LOMtrans, s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +3.6 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 52/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (334 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 28. 5. 2009
- Sídlo
- Šintava 672, 92551, Šintava
- EBITDA marža5,9 %
- ROA (návratnosť aktív)1,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)6,4 %
- Zadlženosť78 %
- Kapitálová primeranosť21,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.15netIncome: 3 850revenue: 334 466prevNetIncome: 12 612
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 21.90equity: 60 421assets: 275 937
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 78.10equity: 60 421assets: 275 937
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 131.89revenueYoY: 3.61validHistoryYears: 9.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.92netMargin: 1.15ebitda: 19 798revenue: 334 466
Altman Z''-Score1.69Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.43 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.56 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.41 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.29 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.40 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.40 % vs. predchádzajúce 4.29 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 78.10 % vs. predchádzajúce 80.78 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.21× vs. predchádzajúce 1.10×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.15 % vs. predchádzajúca 3.91 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 21.90 % vs. predchádzajúca 19.22 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (4 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 1.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 22 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 334 tis. € | 323 tis. € | +3,6 % |
| EBITDA | 20 tis. € | 35 tis. € | −43,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 18 tis. € | 31 tis. € | −43,4 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 13 tis. € | −69,5 % |
| Aktíva | 276 tis. € | 294 tis. € | −6,2 % |
| Vlastné imanie | 60 tis. € | 57 tis. € | +6,8 % |
- 28. 5. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie21.9%
- Cudzie zdroje78.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 334 tis. € | 276 tis. € | 60 tis. € | 20 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 323 tis. € | 294 tis. € | 57 tis. € | 35 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 354 tis. € | 128 tis. € | 44 tis. € | 41 tis. € | 29 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 317 tis. € | 94 tis. € | 15 tis. € | 4 tis. € | 910 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 195 tis. € | 67 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | 771 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 94 tis. € | 48 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 50 tis. € | 25 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | 780 € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 6 tis. € | 1 tis. € | — | — | EUR |
| 2017 | Riadna | 2 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | -230 € | -1 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 400 € | 4 tis. € | 3 tis. € | -281 € | -1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena29. 1. 2014 → 28. 1. 2016
2MP Group s.r.o.
- Zmena sídla29. 1. 2014 → 28. 1. 2016
Krátka 1108/7, Pata
- Zmena sídla12. 2. 2011 → 28. 1. 2014
Cukrovarská 145/3, Sereď
- Zmena sídla30. 10. 2009 → 11. 2. 2011
Šancova 3, Bratislava
- Založenie spoločnosti28. 5. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena28. 5. 2009 → 28. 1. 2014
EKORES, s. r. o.
- Zmena sídla28. 5. 2009 → 29. 10. 2009
Poľovnícka 19, Ivánka pri Dunaji
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44786646
- RÚZ ID
- 772923
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 28. 5. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat354 145 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 24. 5. 2016Registrácia platcu DPHSK2022830623
- 29. 1. 2014Zmena obchodného mena→ 2MP Group s.r.o.
- 29. 1. 2014Zmena sídlaKrátka 1108/7, Pata
- 12. 2. 2011Zmena sídlaCukrovarská 145/3, Sereď
- 30. 10. 2009Zmena sídlaŠancova 3, Bratislava
- 28. 5. 2009Zmena obchodného mena→ EKORES, s. r. o.
- 28. 5. 2009Zmena sídlaPoľovnícka 19, Ivánka pri Dunaji