MAX - DEJES s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1923 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 50/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (454 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 5. 2009
- Sídlo
- Jasenov 224, 06601, Jasenov
- EBITDA marža-4,4 %
- ROA (návratnosť aktív)-1,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-3,7 %
- Zadlženosť50 %
- Kapitálová primeranosť50,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -4.62netIncome: -20 970revenue: 454 167prevNetIncome: -13 939
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 50.10equity: 563 487assets: 1 124 775
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 49.90equity: 563 487assets: 1 124 775
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 1 922,655validHistoryYears: 2.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -4.39netMargin: -4.62ebitda: -19 921revenue: 454 167
Altman Z''-Score1.84Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.99 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.10 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.10 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.05 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -1.86 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -1.86 % vs. predchádzajúce -1.25 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 49.90 % vs. predchádzajúce 47.41 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.40× vs. predchádzajúce 0.02×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -4.62 % vs. predchádzajúca -62.08 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 50.10 % vs. predchádzajúca 52.59 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +1923 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1923 % na 454 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -4.6 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 50 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 1923 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2014 | 2013 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 454 tis. € | 22 tis. € | +19× |
| EBITDA | -20 tis. € | — | — |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -18 tis. € | — | — |
| Čistý zisk | -21 tis. € | -14 tis. € | −50,4 % |
| Aktíva | 1,1 mil. € | 1,1 mil. € | +1,2 % |
| Vlastné imanie | 563 tis. € | 584 tis. € | −3,6 % |
- 27. 5. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014
- 31. 12. 2014Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2014Štruktúra financovania
- Vlastné imanie50.1%
- Cudzie zdroje49.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2014aktuálny | Riadna | 454 tis. € | 1,1 mil. € | 563 tis. € | -20 tis. € | -21 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 22 tis. € | 1,1 mil. € | 584 tis. € | — | -14 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla27. 7. 2010 → 12. 5. 2014
Námestie Slobody 1000, Vranov nad Topľou
- Založenie spoločnosti27. 5. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena27. 5. 2009 → 26. 7. 2010
DEJES s.r.o.
- Zmena sídla27. 5. 2009 → 26. 7. 2010
Třebíčska 1834/7, Humenné
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2014aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 27. 5. 2009
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 27. 5. 2009
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 27. 5. 2009
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 27. 5. 2009
- 5upratovacie práceod 27. 5. 2009
- 6prenájom strojov a zariadeníod 27. 5. 2009
- 7faktoring a forfaitingod 27. 5. 2009
- 8činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 27. 5. 2009
- 9administratívne službyod 27. 5. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44795475
- RÚZ ID
- 759203
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 5. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2014Najvyšší zaznamenaný obrat454 167 EUR · rok 2014
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 27. 7. 2010Zmena sídlaNámestie Slobody 1000, Vranov nad Topľou
- 27. 5. 2009Zmena obchodného mena→ DEJES s.r.o.
- 27. 5. 2009Zmena sídlaTřebíčska 1834/7, Humenné