Premedia Group s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 24 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 93/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (746 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 6. 2009
- Sídlo
- Topolčianska 25, 85105, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža50,5 %
- ROA (návratnosť aktív)17,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)20,9 %
- Zadlženosť15 %
- Kapitálová primeranosť85,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 39.52netIncome: 294 708revenue: 745 750prevNetIncome: 193 206
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 85.18equity: 1 410 629assets: 1 656 062
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 14.82equity: 1 410 629assets: 1 656 062
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 4.24revenueYoY: 24.45validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 50.50netMargin: 39.52ebitda: 376 590revenue: 745 750
Altman Z''-Score13.33Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.68 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 4.32 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.30 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 6.03 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 17.80 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 17.80 % vs. predchádzajúce 14.67 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 14.82 % vs. predchádzajúce 15.28 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.45× vs. predchádzajúce 0.45×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 39.52 % vs. predchádzajúca 32.24 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 85.18 % vs. predchádzajúca 84.72 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 24 % na 746 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 39.5 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.40 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 50.5 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 85 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 746 tis. € | 599 tis. € | +24,5 % |
| EBITDA | 377 tis. € | 246 tis. € | +52,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 339 tis. € | 222 tis. € | +52,9 % |
| Čistý zisk | 295 tis. € | 193 tis. € | +52,5 % |
| Aktíva | 1,7 mil. € | 1,3 mil. € | +25,7 % |
| Vlastné imanie | 1,4 mil. € | 1,1 mil. € | +26,4 % |
- 19. 6. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie85.2%
- Cudzie zdroje14.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 746 tis. € | 1,7 mil. € | 1,4 mil. € | 377 tis. € | 295 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 599 tis. € | 1,3 mil. € | 1,1 mil. € | 246 tis. € | 193 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 665 tis. € | 1,4 mil. € | 1,2 mil. € | 216 tis. € | 163 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 800 tis. € | 1,2 mil. € | 1,1 mil. € | 359 tis. € | 286 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 768 tis. € | 1,1 mil. € | 926 tis. € | 323 tis. € | 251 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 615 tis. € | 970 tis. € | 741 tis. € | 245 tis. € | 190 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 627 tis. € | 889 tis. € | 551 tis. € | 292 tis. € | 222 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 623 tis. € | 631 tis. € | 329 tis. € | 251 tis. € | 198 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 707 tis. € | 674 tis. € | 443 tis. € | 296 tis. € | 221 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 513 tis. € | 376 tis. € | 222 tis. € | 225 tis. € | 174 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 6. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla19. 6. 2009 → 4. 3. 2013
Sklenárova 1360/6, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovínod 19. 6. 2009
- 2kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod), alebo na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 19. 6. 2009
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 19. 6. 2009
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 19. 6. 2009
- 5skladovanieod 19. 6. 2009
- 6počítačové službyod 19. 6. 2009
- 7služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 19. 6. 2009
- 8vydavateľská činnosťod 19. 6. 2009
- 9administratívne službyod 19. 6. 2009
- 10činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 19. 6. 2009
- 11vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 19. 6. 2009
- 12prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 19. 6. 2009
- 13organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 19. 6. 2009
- 14reklamné a marketingové službyod 19. 6. 2009
- 15výskum a vývoj v oblasti spoločenských a humanitných viedod 19. 6. 2009
- 16prieskum trhu a verejnej mienkyod 19. 6. 2009
- 17fotografické službyod 19. 6. 2009
- 18donášková službaod 19. 6. 2009
- 19služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 19. 6. 2009
- 20zásielkový predajod 19. 6. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44799144
- RÚZ ID
- 796067
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 6. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat799 551 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 20. 4. 2011Registrácia platcu DPHSK2022846716
- 19. 6. 2009Zmena sídlaSklenárova 1360/6, Bratislava