VisPas s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 112597 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 27/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (2,3 mil. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 6. 2009
- Sídlo
- Pribinova 44/8, 90101, Malacky
- EBITDA marža0,6 %
- ROA (návratnosť aktív)1,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)295,9 %
- Zadlženosť100 %
- Kapitálová primeranosť0,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.488netIncome: 11 160revenue: 2 287 754prevNetIncome: -321.00
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 0.349equity: 3 772assets: 1 081 802
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 99.65equity: 3 772assets: 1 081 802
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 61.60revenueYoY: 112 597,241validHistoryYears: 10.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.630netMargin: 0.488ebitda: 14 418revenue: 2 287 754
Altman Z''-Score0.13Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.01 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.04 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.08 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.00 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.03 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.03 % vs. predchádzajúce -0.30 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 99.65 % vs. predchádzajúce 106.81 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.11× vs. predchádzajúce 0.02×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.49 % vs. predchádzajúca -15.81 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 0.35 % vs. predchádzajúca -6.81 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 296 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (3772 €) — nereprezentatívne.
- Tržby +112597 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 112597 % na 2.3 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 0 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 2030 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,3 mil. € | 2 tis. € | +1126× |
| EBITDA | 14 tis. € | -262 € | +56× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 13 tis. € | -236 € | +56× |
| Čistý zisk | 11 tis. € | -321 € | +36× |
| Aktíva | 1,1 mil. € | 109 tis. € | +897,0 % |
| Vlastné imanie | 4 tis. € | -7 tis. € | +151,0 % |
- 30. 6. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie0.3%
- Cudzie zdroje99.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 2,3 mil. € | 1,1 mil. € | 4 tis. € | 14 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 2 tis. € | 109 tis. € | -7 tis. € | -262 € | -321 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 2 tis. € | 113 tis. € | -7 tis. € | 1 € | 1 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 2 tis. € | 114 tis. € | -7 tis. € | -4 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 7 tis. € | 109 tis. € | -3 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 290 € | 103 tis. € | -9 tis. € | 202 € | 148 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 70 tis. € | 154 tis. € | -9 tis. € | 9 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 230 tis. € | 405 tis. € | -16 tis. € | 187 tis. € | -13 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 8 tis. € | 273 tis. € | -2 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 30 tis. € | 332 tis. € | -5 tis. € | 2 tis. € | 826 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla20. 3. 2014 → 8. 3. 2023
Ďurkova 12, Nitra
- Zmena sídla19. 8. 2009 → 19. 3. 2014
8. mája 18, Bratislava
- Založenie spoločnosti30. 6. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla30. 6. 2009 → 18. 8. 2009
Trojičné námestie 13, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44810776
- RÚZ ID
- 769166
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 6. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat2 287 754 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 20. 3. 2014Zmena sídlaĎurkova 12, Nitra
- 19. 8. 2009Zmena sídla8. mája 18, Bratislava
- 30. 6. 2009Zmena sídlaTrojičné námestie 13, Bratislava