WEST ENERGY SK s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 163 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 29/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje malé tržby (29 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 7. 2009
- Sídlo
- Pevnostný rad 4488/22A, 94501, Komárno
- EBITDA marža15,6 %
- ROA (návratnosť aktív)56,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)962,2 %
- Zadlženosť94 %
- Kapitálová primeranosť5,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 11.11netIncome: 3 204revenue: 28 835prevNetIncome: -192.00
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 5.87equity: 333.00assets: 5 669
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 94.13equity: 333.00assets: 5 669
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -9.10revenueYoY: 163.33validHistoryYears: 3.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 15.63netMargin: 11.11ebitda: 4 506revenue: 28 835
Altman Z''-Score9.83Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.12 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 5.11 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 4.54 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.07 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 56.52 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 56.52 % vs. predchádzajúce -0.35 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 94.13 % vs. predchádzajúce 105.25 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 5.09× vs. predchádzajúce 0.20×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 11.11 % vs. predchádzajúca -1.75 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 5.87 % vs. predchádzajúca -5.25 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 90 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- ROE 962 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (333 €) — nereprezentatívne.
- Mikrofirma (tržby 28835 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 163 % na 29 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 11.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 6 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 56.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2015 | 2014 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 29 tis. € | 11 tis. € | +163,3 % |
| EBITDA | 5 tis. € | 1 tis. € | +232,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | 1 tis. € | +232,5 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | -192 € | +18× |
| Aktíva | 6 tis. € | 55 tis. € | −89,6 % |
| Vlastné imanie | 333 € | -3 tis. € | +111,6 % |
- 23. 7. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014
Finančné ukazovatele
2015Štruktúra financovania
- Vlastné imanie5.9%
- Cudzie zdroje94.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2015aktuálny | Riadna | 29 tis. € | 6 tis. € | 333 € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 11 tis. € | 55 tis. € | -3 tis. € | 1 tis. € | -192 € | EUR |
| 2013 | Riadna | 35 tis. € | 60 tis. € | -3 tis. € | — | 6 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 7. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2015aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44821328
- RÚZ ID
- 772877
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 7. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 31. 12. 2013Najvyšší zaznamenaný obrat34 895 EUR · rok 2013