PETRAN, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 13 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 66/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (613 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 6. 2009
- Sídlo
- Slnečná 2576, 09301, Vranov nad Topľou
- EBITDA marža4,1 %
- ROA (návratnosť aktív)2,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)3,9 %
- Zadlženosť47 %
- Kapitálová primeranosť53,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.638netIncome: 3 910revenue: 613 105prevNetIncome: 36 865
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 53.23equity: 99 899assets: 187 686
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 46.77equity: 99 899assets: 187 686
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 12.52revenueYoY: 12.92validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.06netMargin: 0.638ebitda: 24 915revenue: 613 105
Altman Z''-Score4.55Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.05 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.55 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.76 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.19 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.08 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.08 % vs. predchádzajúce 19.66 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 46.77 % vs. predchádzajúce 48.81 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.27× vs. predchádzajúce 2.90×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.64 % vs. predchádzajúca 6.79 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 53.23 % vs. predchádzajúca 51.19 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 13 % na 613 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 0.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 53 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 613 tis. € | 543 tis. € | +12,9 % |
| EBITDA | 25 tis. € | 55 tis. € | −54,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 22 tis. € | 49 tis. € | −54,5 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 37 tis. € | −89,4 % |
| Aktíva | 188 tis. € | 188 tis. € | +0,1 % |
| Vlastné imanie | 100 tis. € | 96 tis. € | +4,1 % |
- 23. 6. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie53.2%
- Cudzie zdroje46.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 613 tis. € | 188 tis. € | 100 tis. € | 25 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 543 tis. € | 188 tis. € | 96 tis. € | 55 tis. € | 37 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 477 tis. € | 150 tis. € | 59 tis. € | 27 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 402 tis. € | 87 tis. € | 45 tis. € | 14 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 331 tis. € | 114 tis. € | 43 tis. € | 12 tis. € | 498 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 299 tis. € | 114 tis. € | 42 tis. € | 12 tis. € | 696 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 284 tis. € | 129 tis. € | 42 tis. € | -6 tis. € | -18 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 241 tis. € | 71 tis. € | 60 tis. € | 25 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 219 tis. € | 67 tis. € | 43 tis. € | 19 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 212 tis. € | 76 tis. € | 33 tis. € | 32 tis. € | 22 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 6. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44834063
- RÚZ ID
- 758898
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 6. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat613 105 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna