Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

AM Holding Slovakia, s.r.o.

aktívna
Stará Vajnorská 4, 83104, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2015)809 tis. €
2,8 %vs 2014
Zisk (2015)12 tis. €
10,3 %vs 2014
Vlastné imanie (2015)249 tis. €
5,1 %vs 2014
Zadlženosť (2015)64 %
2,6 %Strednávs 2014
ROE (2015)4.9 %
5,0 %Slabévs 2014

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o +2.8 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 51/100

Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (809 tis. €).

Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
8. 7. 2009
Sídlo
Stará Vajnorská 4, 83104, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2015)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža2,7 %
  • ROA (návratnosť aktív)1,8 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)4,9 %
  • Zadlženosť64 %
  • Kapitálová primeranosť36,2 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (809 tis. €).
51/ 100Stabilná
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 1.50
  • netIncome: 12 121
  • revenue: 808 973
  • prevNetIncome: 10 986
Kapitál16 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 36.24
  • equity: 248 880
  • assets: 686 670
Zadlženosť12 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 63.76
  • equity: 248 880
  • assets: 686 670
Rast10 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR:
  • revenueYoY: 2.76
  • validHistoryYears: 2.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 2.68
  • netMargin: 1.50
  • ebitda: 21 693
  • revenue: 808 973
Altman Z''-Score1.65Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.71aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.16aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.18aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.60presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 1.77 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.77 % vs. predchádzajúce 1.76 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 63.76 % vs. predchádzajúce 62.11 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.18× vs. predchádzajúce 1.26×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.50 % vs. predchádzajúca 1.40 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 36.24 % vs. predchádzajúca 37.89 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.

  • Info

    Čistá marža len 1.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 36 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2015)
Položka20152014Zmena
Tržby809 tis. €787 tis. €+2,8 %
EBITDA22 tis. €15 tis. €+40,9 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)20 tis. €14 tis. €+40,9 %
Čistý zisk12 tis. €11 tis. €+10,3 %
Aktíva687 tis. €625 tis. €+9,9 %
Vlastné imanie249 tis. €237 tis. €+5,1 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 8. 7. 2009Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015
  • 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby