Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Group RP s.r.o.

aktívna
Bajzova 1, 82108, Bratislava - mestská časť Ružinov
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2018)295 tis. €
Zisk (2018)9 tis. €
474,0 %vs 2017
Vlastné imanie (2018)9 tis. €
13×vs 2017
Zadlženosť (2018)97 %
2,3 %Vysokávs 2017
ROE (2018)92.7 %
127,5 %Výbornévs 2017

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 36/100

Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (295 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Riziko financovanianízka kapitálová primeranosť 3 %
Vysoká zadlženosťcudzie zdroje tvoria 97 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
5. 9. 2009
Sídlo
Bajzova 1, 82108, Bratislava - mestská časť Ružinov
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2018)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža3,4 %
  • ROA (návratnosť aktív)2,7 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)92,7 %
  • Zadlženosť97 %
  • Kapitálová primeranosť2,9 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (295 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
36/ 100Slabá
Ziskovosť9 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 2.93
  • netIncome: 8 657
  • revenue: 295 491
  • prevNetIncome: -2 315
Kapitál1 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 2.93
  • equity: 9 343
  • assets: 319 303
Zadlženosť1 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 97.07
  • equity: 9 343
  • assets: 319 303
Rast18 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR:
  • revenueYoY:
  • validHistoryYears: 2.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 3.35
  • netMargin: 2.93
  • ebitda: 9 901
  • revenue: 295 491
Altman Z''-Score0.28Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.06aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.02aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.18aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.03presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 2.71 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.71 % vs. predchádzajúce -2.17 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 97.07 % vs. predchádzajúce 99.36 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 2.93 % vs. predchádzajúca 0.64 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby za 2018: 295 tis. €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).

  • Info

    Čistá marža len 2.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 3 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2018)
Položka20182017Zmena
Tržby295 tis. €
EBITDA10 tis. €-1 tis. €+980,9 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)9 tis. €-1 tis. €+980,9 %
Čistý zisk9 tis. €-2 tis. €+474,0 %
Aktíva319 tis. €107 tis. €+199,4 %
Vlastné imanie9 tis. €686 €+13×
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 5. 9. 2009Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
  • 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby