MERYS, s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 10 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 76/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (179 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 7. 2009
- Sídlo
- Šúrska 38, 90025, Chorvátsky Grob
- EBITDA marža42,1 %
- ROA (návratnosť aktív)18,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)70,7 %
- Zadlženosť74 %
- Kapitálová primeranosť25,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 27.91netIncome: 49 912revenue: 178 827prevNetIncome: 36 352
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 25.61equity: 70 598assets: 275 694
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 74.39equity: 70 598assets: 275 694
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 8.99revenueYoY: -10.30validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 42.08netMargin: 27.91ebitda: 75 258revenue: 178 827
Altman Z''-Score4.55Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.50 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.13 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.56 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.36 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 18.10 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 18.10 % vs. predchádzajúce 17.07 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 74.39 % vs. predchádzajúce 73.21 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.65× vs. predchádzajúce 0.94×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 27.91 % vs. predchádzajúca 18.23 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 25.61 % vs. predchádzajúca 26.79 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 10 % na 179 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 27.9 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.28 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 42.1 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 26 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 179 tis. € | 199 tis. € | −10,3 % |
| EBITDA | 75 tis. € | 130 tis. € | −42,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 68 tis. € | 117 tis. € | −42,2 % |
| Čistý zisk | 50 tis. € | 36 tis. € | +37,3 % |
| Aktíva | 276 tis. € | 213 tis. € | +29,5 % |
| Vlastné imanie | 71 tis. € | 57 tis. € | +23,8 % |
- 30. 7. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie25.6%
- Cudzie zdroje74.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 179 tis. € | 276 tis. € | 71 tis. € | 75 tis. € | 50 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 199 tis. € | 213 tis. € | 57 tis. € | 130 tis. € | 36 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 114 tis. € | 198 tis. € | 70 tis. € | 39 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 109 tis. € | 315 tis. € | 45 tis. € | 42 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 129 tis. € | 239 tis. € | 60 tis. € | 26 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 98 tis. € | 203 tis. € | 42 tis. € | 25 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 61 tis. € | 168 tis. € | 25 tis. € | 7 tis. € | 993 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 59 tis. € | 180 tis. € | 24 tis. € | 10 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 69 tis. € | 95 tis. € | 21 tis. € | 6 tis. € | 329 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 82 tis. € | 104 tis. € | 20 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti30. 7. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena30. 7. 2009 → 7. 4. 2011
FHM Consulting, s. r. o.
- Zmena sídla30. 7. 2009 → 7. 4. 2011
Panská 39, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom.od 5. 7. 2017
- 2Prenájom nehnuteľností, bytov a nebytových priestorov bez poskytovania iných než základných služieb spojených s prenájmom.od 5. 7. 2017
- 3prieskum trhu a verejnej mienkyod 30. 7. 2009
- 4administratívne službyod 30. 7. 2009
- 5kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo iným prevádzkovateľom živností /veľkoobchod/od 30. 7. 2009
- 6sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 30. 7. 2009
- 7sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 30. 7. 2009
- 8sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 30. 7. 2009
- 9vedenie účtovníctvaod 30. 7. 2009
- 10organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 30. 7. 2009
- 11počítačové službyod 30. 7. 2009
- 12služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 30. 7. 2009
- 13vydavateľská činnosťod 30. 7. 2009
- 14faktoring a forfaitingod 30. 7. 2009
- 15prenájom hnuteľných vecíod 30. 7. 2009
- 16reklamné a marketingové službyod 30. 7. 2009
- 17činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 30. 7. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44873573
- RÚZ ID
- 782106
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 7. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat199 372 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 15. 3. 2012Registrácia platcu DPHSK2022869475
- 30. 7. 2009Zmena obchodného mena→ FHM Consulting, s. r. o.
- 30. 7. 2009Zmena sídlaPanská 39, Bratislava