NEPCO SK, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 73 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 0/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (1,6 mil. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 17. 7. 2009
- Sídlo
- Z.Kodálya 769/29, 92427, Galanta
- EBITDA marža-79,5 %
- ROA (návratnosť aktív)-229,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť341 %
- Kapitálová primeranosť-241,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -86.60netIncome: -1 407 433revenue: 1 625 267prevNetIncome: -21 575
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -241.10equity: -1 479 562assets: 613 659
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 341.10equity: -1 479 562assets: 613 659
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -32.20revenueYoY: -72.96validHistoryYears: 4.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -79.47netMargin: -86.60ebitda: -1 291 565revenue: 1 625 267
Altman Z''-Score-21.40Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -4.74 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -3.89 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -12.02 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.74 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -229.35 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -229.35 % vs. predchádzajúce -0.81 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 341.10 % vs. predchádzajúce 103.51 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.65× vs. predchádzajúce 2.25×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -86.60 % vs. predchádzajúca -0.36 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -241.10 % vs. predchádzajúca -3.51 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 77 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 73 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -86.6 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 1479 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2017 | 2016 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,6 mil. € | 6,0 mil. € | −73,0 % |
| EBITDA | -1,3 mil. € | 279 tis. € | −563,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -1,2 mil. € | 251 tis. € | −563,6 % |
| Čistý zisk | -1,4 mil. € | -22 tis. € | −64× |
| Aktíva | 614 tis. € | 2,7 mil. € | −77,0 % |
| Vlastné imanie | -1,5 mil. € | -94 tis. € | −15× |
- 17. 7. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016
Finančné ukazovatele
2017Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 2.1 mil. €
- Aktíva spolu
- 614 tis. €
- Vlastné imanie
- −1.5 mil. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017aktuálny | Riadna | 1,6 mil. € | 614 tis. € | -1,5 mil. € | -1,3 mil. € | -1,4 mil. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 6,0 mil. € | 2,7 mil. € | -94 tis. € | 279 tis. € | -22 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 4,7 mil. € | 3,1 mil. € | -72 tis. € | -269 tis. € | -540 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 5,2 mil. € | 3,2 mil. € | 529 tis. € | 856 tis. € | 474 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 2,4 mil. € | 881 tis. € | — | 763 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti17. 7. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla17. 7. 2009 → 28. 1. 2010
Únovce 434, Galanta
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2017aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 2. 6. 2011
- 2baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 2. 6. 2011
- 3administratívne službyod 2. 6. 2011
- 4činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 2. 6. 2011
- 5vedenie účtovníctvaod 2. 6. 2011
- 6výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 2. 6. 2011
- 7podnikanie v oblasti nakladania s nebezpečným odpadomod 2. 6. 2011
- 8Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 17. 7. 2009
- 9Výroba plastov v primárnej formeod 17. 7. 2009
- 10Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 17. 7. 2009
- 11Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 17. 7. 2009
- 12Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 17. 7. 2009
- 13Čistiace a upratovacie službyod 17. 7. 2009
- 14Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi ( maloobchod ) alebo iným prevádzkovateľom živnosti ( veľkoobchod )od 17. 7. 2009
- 15Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 17. 7. 2009
- 16Skladovanieod 17. 7. 2009
- 17Prenájom hnuteľných vecíod 17. 7. 2009
- 18Reklamné a marketingové službyod 17. 7. 2009
- 19Výroba strojov pre hospodárske odvetviaod 17. 7. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44873760
- RÚZ ID
- 790344
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 17. 7. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat6 010 553 EUR · rok 2016
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 17. 7. 2009Zmena sídlaÚnovce 434, Galanta