Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

WADO Digital s. r. o.

aktívna
Hadovce 279, 94501, Komárno
podľa §4, registrácia od 6. 11. 2009
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)146 tis. €
7,4 %vs 2023
Zisk (2024)2 tis. €
56,2 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)44 tis. €
4,4 %vs 2023
Zadlženosť (2024)56 %
2,4 %Strednávs 2023
ROE (2024)5.2 %
58,1 %Dobrévs 2023

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o -7.4 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 66/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (146 tis. €).

Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
12. 8. 2009
Sídlo
Hadovce 279, 94501, Komárno
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža9,2 %
  • ROA (návratnosť aktív)2,3 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)5,2 %
  • Zadlženosť56 %
  • Kapitálová primeranosť44,4 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (146 tis. €).
66/ 100Silná
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 1.55
  • netIncome: 2 256
  • revenue: 145 761
  • prevNetIncome: 5 151
Kapitál16 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 44.41
  • equity: 43 742
  • assets: 98 485
Zadlženosť12 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 55.59
  • equity: 43 742
  • assets: 98 485
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 20.71
  • revenueYoY: -7.38
  • validHistoryYears: 7.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 9.20
  • netMargin: 1.55
  • ebitda: 13 406
  • revenue: 145 761
Altman Z''-Score3.70Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.87aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.261.21aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.78aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.84presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 2.29 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.29 % vs. predchádzajúce 5.29 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 55.59 % vs. predchádzajúce 56.96 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.48× vs. predchádzajúce 1.62×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.55 % vs. predchádzajúca 3.27 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 44.41 % vs. predchádzajúca 43.04 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Upozornenie

    Tržby medziročne klesli o 7 % na 146 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 1.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 44 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby146 tis. €157 tis. €−7,4 %
EBITDA13 tis. €18 tis. €−25,6 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)12 tis. €16 tis. €−25,6 %
Čistý zisk2 tis. €5 tis. €−56,2 %
Aktíva98 tis. €97 tis. €+1,2 %
Vlastné imanie44 tis. €42 tis. €+4,4 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 12. 8. 2009Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby