Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

ESOX CONSULTING, s.r.o.

aktívna
29. augusta 31, 97401, Banská Bystrica
podľa §4, registrácia od 12. 1. 2026
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)72 tis. €
10,6 %vs 2024
Zisk (2025)-288 €
100,1 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)287 tis. €
0,1 %vs 2024
Zadlženosť (2025)9 %
26,7 %Nízkavs 2024
ROE (2025)-0.1 %
100,1 %Stratavs 2024

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 11 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 65/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (72 tis. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Klesajúce tržbytržby -11 % medziročne
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 91 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
4. 8. 2009
Sídlo
29. augusta 31, 97401, Banská Bystrica
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža6,1 %
  • ROA (návratnosť aktív)-0,1 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-0,1 %
  • Zadlženosť9 %
  • Kapitálová primeranosť91,3 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (72 tis. €), je dlhodobo stratová.
65/ 100Silná
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -0.399
  • netIncome: -288.00
  • revenue: 72 229
  • prevNetIncome: 248 053
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 91.31
  • equity: 287 169
  • assets: 314 492
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 8.69
  • equity: 287 169
  • assets: 314 492
Rast13 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 4.70
  • revenueYoY: -10.60
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 6.09
  • netMargin: -0.399
  • ebitda: 4 396
  • revenue: 72 229
Altman Z''-Score15.83Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.80aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.262.92aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.08aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.0511.04presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score2 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -0.09 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.09 % vs. predchádzajúce 76.04 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 8.69 % vs. predchádzajúce 11.86 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.23× vs. predchádzajúce 0.25×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.40 % vs. predchádzajúca 307.02 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 91.31 % vs. predchádzajúca 88.14 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Upozornenie

    Tržby medziročne klesli o 11 % na 72 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -0.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 91 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby72 tis. €81 tis. €−10,6 %
EBITDA4 tis. €28 tis. €−84,3 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)4 tis. €25 tis. €−84,3 %
Čistý zisk-288 €248 tis. €−100,1 %
Aktíva314 tis. €326 tis. €−3,6 %
Vlastné imanie287 tis. €288 tis. €−0,1 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 4. 8. 2009Založenie spoločnosti
  • 1. 1. 2026Registrácia platcu DPH
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby