PILOTS ACADEMY, s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +7.6 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 62/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (74 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 20. 8. 2009
- Sídlo
- Hudobná 3721/4, 92101, Banka
- EBITDA marža33,6 %
- ROA (návratnosť aktív)1,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)4,6 %
- Zadlženosť71 %
- Kapitálová primeranosť29,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 14.13netIncome: 10 510revenue: 74 373prevNetIncome: 13 762
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 29.37equity: 226 791assets: 772 284
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 70.63equity: 226 791assets: 772 284
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -5.95revenueYoY: 7.60validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 33.61netMargin: 14.13ebitda: 24 997revenue: 74 373
Altman Z''-Score1.74Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.58 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.54 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.18 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.44 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.36 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.36 % vs. predchádzajúce 1.72 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 70.63 % vs. predchádzajúce 72.89 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.10× vs. predchádzajúce 0.09×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 14.13 % vs. predchádzajúca 19.91 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 29.37 % vs. predchádzajúca 27.11 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 8 % na 74 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 14.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 33.6 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 29 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 74 tis. € | 69 tis. € | +7,6 % |
| EBITDA | 25 tis. € | 24 tis. € | +5,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 22 tis. € | 21 tis. € | +5,0 % |
| Čistý zisk | 11 tis. € | 14 tis. € | −23,6 % |
| Aktíva | 772 tis. € | 798 tis. € | −3,2 % |
| Vlastné imanie | 227 tis. € | 216 tis. € | +4,9 % |
- 20. 8. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie29.4%
- Cudzie zdroje70.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 74 tis. € | 772 tis. € | 227 tis. € | 25 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 69 tis. € | 798 tis. € | 216 tis. € | 24 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 67 tis. € | 826 tis. € | 203 tis. € | 26 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 199 tis. € | 797 tis. € | 187 tis. € | 157 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 76 tis. € | 846 tis. € | 164 tis. € | 36 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 61 tis. € | 867 tis. € | 136 tis. € | 22 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 59 tis. € | 888 tis. € | 123 tis. € | 18 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 58 tis. € | 919 tis. € | 114 tis. € | 10 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 62 tis. € | 947 tis. € | 112 tis. € | 19 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 129 tis. € | 978 tis. € | 101 tis. € | 11 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti20. 8. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb pre poľnohospodárstvo, záhradníctvo, rybárstvo, lesníctvo a poľovníctvood 26. 9. 2025
- 2Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských, zábavných, športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 26. 9. 2025
- 3Poskytovanie služieb osobného charakteruod 26. 9. 2025
- 4Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 29. 9. 2020
- 5Prevádzkovanie výdajne stravyod 29. 9. 2020
- 6Výroba potravinárskych výrobkovod 29. 9. 2020
- 7Organizovanie športových podujatíod 29. 9. 2020
- 8Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 29. 9. 2020
- 9Výroba nápojovod 29. 9. 2020
- 10Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 29. 9. 2020
- 11organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 20. 8. 2009
- 12poskytovanie služieb obchodného pilotaod 20. 8. 2009
- 13vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 20. 8. 2009
- 14kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 20. 8. 2009
- 15vyučovanie v odbore cudzích jazykov - anglický jazykod 20. 8. 2009
- 16prekladateľské a tlmočníke služby z/do jazyka anglickéhood 20. 8. 2009
- 17predaj leteckých prepravných služiebod 20. 8. 2009
- 18sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 20. 8. 2009
- 19sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 20. 8. 2009
- 20reklamné a marketingové službyod 20. 8. 2009
- 21činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 20. 8. 2009
- 22obstarávanie služieb spojených so správou bytového a nebytového fonduod 20. 8. 2009
- 23prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 20. 8. 2009
- 24prenájom hnuteľných vecíod 20. 8. 2009
- 25čistiace a upratovacie službyod 20. 8. 2009
- 26finančný leasingod 20. 8. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44879601
- RÚZ ID
- 792285
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 20. 8. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat199 119 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 3. 2010Registrácia platcu DPHSK2022877021