SQUATTER s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 44 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 70/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (7 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 8. 2009
- Sídlo
- Petín 174/9, 95161, Čifáre
- EBITDA marža45,4 %
- ROA (návratnosť aktív)3,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)10,9 %
- Zadlženosť64 %
- Kapitálová primeranosť36,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 29.11netIncome: 2 056revenue: 7 064prevNetIncome: 667.00
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 36.06equity: 18 936assets: 52 510
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 63.94equity: 18 936assets: 52 510
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -20.70revenueYoY: -43.91validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 45.39netMargin: 29.11ebitda: 3 206revenue: 7 064
Altman Z''-Score2.67Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.71 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.02 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.35 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.59 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.92 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.92 % vs. predchádzajúce 1.11 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 63.94 % vs. predchádzajúce 72.04 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.13× vs. predchádzajúce 0.21×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 29.11 % vs. predchádzajúca 5.30 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 36.06 % vs. predchádzajúca 27.96 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 7064 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 44 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 29.1 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.29 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 45.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 36 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 7 tis. € | 13 tis. € | −43,9 % |
| EBITDA | 3 tis. € | 2 tis. € | +58,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | 2 tis. € | +58,6 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 667 € | +208,2 % |
| Aktíva | 53 tis. € | 60 tis. € | −13,0 % |
| Vlastné imanie | 19 tis. € | 17 tis. € | +12,2 % |
- 26. 8. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie36.1%
- Cudzie zdroje63.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 7 tis. € | 53 tis. € | 19 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 13 tis. € | 60 tis. € | 17 tis. € | 2 tis. € | 667 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 58 tis. € | 67 tis. € | 16 tis. € | 7 tis. € | 143 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 69 tis. € | 94 tis. € | 16 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 47 tis. € | 99 tis. € | 14 tis. € | 3 tis. € | 33 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 61 tis. € | 114 tis. € | 14 tis. € | 3 tis. € | -139 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 69 tis. € | 81 tis. € | 14 tis. € | 3 tis. € | -13 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 75 tis. € | 76 tis. € | 14 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 73 tis. € | 87 tis. € | 12 tis. € | 15 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 57 tis. € | 117 tis. € | 15 tis. € | 5 tis. € | 888 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla20. 2. 2018 → 28. 3. 2018
č. 195, Čifáre
- Založenie spoločnosti26. 8. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla26. 8. 2009 → 19. 2. 2018
Ďurčanského 935/20, Nitra
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 30. 7. 2015
- 2poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 26. 8. 2009
- 3výroba nápojovod 26. 8. 2009
- 4kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 26. 8. 2009
- 5sprostredkovanie v oblasti obchodu, služieb a výroby v rozsahu voľných živnostíod 26. 8. 2009
- 6rastlinná a živočíšna prvovýrobaod 26. 8. 2009
- 7opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 26. 8. 2009
- 8vnútroštátna nákladná cestná dopravaod 26. 8. 2009
- 9podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 26. 8. 2009
- 10poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 26. 8. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44887191
- RÚZ ID
- 769240
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 8. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 20. 2. 2018Zmena sídlač. 195, Čifáre
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat75 098 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 5. 10. 2009Registrácia platcu DPHSK2022876493
- 26. 8. 2009Zmena sídlaĎurčanského 935/20, Nitra