R - stav plus, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 75 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 59/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (414 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 8. 2009
- Sídlo
- Svätovavrinecká 13920/10, 83101, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža6,0 %
- ROA (návratnosť aktív)1,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)2,4 %
- Zadlženosť22 %
- Kapitálová primeranosť78,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.69netIncome: 19 423revenue: 413 942prevNetIncome: 166 148
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 78.02equity: 795 441assets: 1 019 555
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 21.98equity: 795 441assets: 1 019 555
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -7.14revenueYoY: -74.73validHistoryYears: 9.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.03netMargin: 4.69ebitda: 24 946revenue: 413 942
Altman Z''-Score7.59Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.54 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.19 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.14 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.73 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.91 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.91 % vs. predchádzajúce 12.20 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 21.98 % vs. predchádzajúce 43.02 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.41× vs. predchádzajúce 1.20×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.69 % vs. predchádzajúca 10.14 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 78.02 % vs. predchádzajúca 56.98 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 25 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 75 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 4.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 78 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 414 tis. € | 1,6 mil. € | −74,7 % |
| EBITDA | 25 tis. € | 230 tis. € | −89,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 22 tis. € | 207 tis. € | −89,2 % |
| Čistý zisk | 19 tis. € | 166 tis. € | −88,3 % |
| Aktíva | 1,0 mil. € | 1,4 mil. € | −25,1 % |
| Vlastné imanie | 795 tis. € | 776 tis. € | +2,5 % |
- 13. 8. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie78.0%
- Cudzie zdroje22.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 414 tis. € | 1,0 mil. € | 795 tis. € | 25 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,6 mil. € | 1,4 mil. € | 776 tis. € | 230 tis. € | 166 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 303 tis. € | 2,2 mil. € | 610 tis. € | 64 tis. € | 50 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 480 tis. € | 1,7 mil. € | 559 tis. € | 60 tis. € | 48 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 13 tis. € | 1,3 mil. € | 511 tis. € | -22 tis. € | -22 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 256 tis. € | 629 tis. € | 533 tis. € | -13 tis. € | -14 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 884 tis. € | 887 tis. € | 547 tis. € | 149 tis. € | 97 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 1,8 mil. € | 814 tis. € | 450 tis. € | 341 tis. € | 252 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 749 tis. € | 871 tis. € | 198 tis. € | 76 tis. € | 47 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 1,5 mil. € | 151 tis. € | — | 42 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti13. 8. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44913567
- RÚZ ID
- 755288
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 8. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat1 822 893 EUR · rok 2015
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 20. 9. 2009Registrácia platcu DPHSK2022869706