MF Consulting s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 44 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 98/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (108 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 8. 2009
- Sídlo
- Riazanská 675/2, 83103, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža76,1 %
- ROA (návratnosť aktív)26,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)35,9 %
- Zadlženosť27 %
- Kapitálová primeranosť73,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 58.35netIncome: 63 139revenue: 108 210prevNetIncome: 27 246
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 73.40equity: 176 003assets: 239 777
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 26.60equity: 176 003assets: 239 777
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 43.68validHistoryYears: 2.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 76.08netMargin: 58.35ebitda: 82 331revenue: 108 210
Altman Z''-Score8.62Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.44 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.32 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.96 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.90 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 26.33 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 26.33 % vs. predchádzajúce 17.35 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 26.60 % vs. predchádzajúce 28.11 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.45× vs. predchádzajúce 0.48×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 58.35 % vs. predchádzajúca 36.18 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 73.40 % vs. predchádzajúca 71.89 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 44 % na 108 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 58.3 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.58 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 76.1 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 73 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2015 | 2014 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 108 tis. € | 75 tis. € | +43,7 % |
| EBITDA | 82 tis. € | 46 tis. € | +77,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 74 tis. € | 42 tis. € | +77,6 % |
| Čistý zisk | 63 tis. € | 27 tis. € | +131,7 % |
| Aktíva | 240 tis. € | 157 tis. € | +52,7 % |
| Vlastné imanie | 176 tis. € | 113 tis. € | +55,9 % |
- 14. 8. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2015Štruktúra financovania
- Vlastné imanie73.4%
- Cudzie zdroje26.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2015aktuálny | Riadna | 108 tis. € | 240 tis. € | 176 tis. € | 82 tis. € | 63 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 75 tis. € | 157 tis. € | 113 tis. € | 46 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 261 tis. € | 85 tis. € | — | 80 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 8. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2015aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44914342
- RÚZ ID
- 756276
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 8. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat108 210 EUR · rok 2015
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna