Freya Corp, s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 99 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 29/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje malé tržby (5 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 8. 2009
- Sídlo
- Húščavova 1/A, 84101, Bratislava - mestská časť Dúbravka
- EBITDA marža92,5 %
- ROA (návratnosť aktív)1,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)161,2 %
- Zadlženosť99 %
- Kapitálová primeranosť1,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 70.86netIncome: 3 410revenue: 4 812prevNetIncome: 9 566
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 1.10equity: 2 115assets: 192 623
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 98.90equity: 2 115assets: 192 623
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: -99.10validHistoryYears: 2.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 92.46netMargin: 70.86ebitda: 4 449revenue: 4 812
Altman Z''-Score0.38Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.02 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.22 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.13 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.01 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.77 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.77 % vs. predchádzajúce 1.66 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 98.90 % vs. predchádzajúce 99.12 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.02× vs. predchádzajúce 0.93×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 70.86 % vs. predchádzajúca 1.79 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 1.10 % vs. predchádzajúca 0.88 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 67 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- ROE 161 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (2115 €) — nereprezentatívne.
- Mikrofirma (tržby 4812 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 99 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 70.9 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.71 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 92.5 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 1 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2014 | 2013 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 5 tis. € | 536 tis. € | −99,1 % |
| EBITDA | 4 tis. € | — | — |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | — | — |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 10 tis. € | −64,4 % |
| Aktíva | 193 tis. € | 576 tis. € | −66,6 % |
| Vlastné imanie | 2 tis. € | 5 tis. € | −58,3 % |
- 21. 8. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013
Finančné ukazovatele
2014Štruktúra financovania
- Vlastné imanie1.1%
- Cudzie zdroje98.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2014aktuálny | Riadna | 5 tis. € | 193 tis. € | 2 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 536 tis. € | 576 tis. € | 5 tis. € | — | 10 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti21. 8. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2014aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44918747
- RÚZ ID
- 784927
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 8. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 31. 12. 2013Najvyšší zaznamenaný obrat535 784 EUR · rok 2013