Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Axvel, s. r. o.

aktívna
Karpatské námestie 10/A, 83106, Bratislava - mestská časť Rača
podľa §4, registrácia od 1. 9. 2009
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)38 tis. €
7,9 %vs 2023
Zisk (2024)17 tis. €
205,0 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)119 €
100,2 %vs 2023
Zadlženosť (2024)100 %
66,8 %Vysokávs 2023
ROE (2024)14115.1 %
638×Výbornévs 2023

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o +7.9 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 40/100

Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (38 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Riziko financovanianízka kapitálová primeranosť 0 %
Vysoká zadlženosťcudzie zdroje tvoria 100 % aktív
Vysoká ziskovosťčistá marža 45 %
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
19. 8. 2009
Sídlo
Karpatské námestie 10/A, 83106, Bratislava - mestská časť Rača
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža45,8 %
  • ROA (návratnosť aktív)66,1 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)14115,1 %
  • Zadlženosť100 %
  • Kapitálová primeranosť0,5 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (38 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
40/ 100Slabá
Ziskovosť20 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 44.60
  • netIncome: 16 797
  • revenue: 37 658
  • prevNetIncome: -15 992
Kapitál1 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 0.468
  • equity: 119.00
  • assets: 25 425
Zadlženosť1 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 99.53
  • equity: 119.00
  • assets: 25 425
Rast6 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -8.32
  • revenueYoY: 7.94
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 45.79
  • netMargin: 44.60
  • ebitda: 17 244
  • revenue: 37 658
Altman Z''-Score-23.12Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.01aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-27.01aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.723.87aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.00presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score6 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 66.06 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 66.06 % vs. predchádzajúce -44.14 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 99.53 % vs. predchádzajúce 299.87 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.48× vs. predchádzajúce 0.96×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 44.60 % vs. predchádzajúca -45.84 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 0.47 % vs. predchádzajúca -199.87 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 30 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • ROE 14115 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (119 €) — nereprezentatívne.
  • Mikrofirma (tržby 37658 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne stúpli o 8 % na 38 tis. € — stabilný organický rast.

  • Pozitívne

    Čistá marža 44.6 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.45 € čistého zisku.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 45.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 0 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby38 tis. €35 tis. €+7,9 %
EBITDA17 tis. €-16 tis. €+208,4 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)16 tis. €-14 tis. €+208,4 %
Čistý zisk17 tis. €-16 tis. €+205,0 %
Aktíva25 tis. €36 tis. €−29,8 %
Vlastné imanie119 €-72 tis. €+100,2 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 19. 8. 2009Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 14. 11. 2024Zmena obchodného mena
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby