PropCo s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 43 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 62/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (67 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 8. 2009
- Sídlo
- Belinského 20, 85101, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža3,0 %
- ROA (návratnosť aktív)12,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)13,0 %
- Zadlženosť5 %
- Kapitálová primeranosť95,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.18netIncome: 1 465revenue: 67 292prevNetIncome: 984.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 95.40equity: 11 275assets: 11 819
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 4.60equity: 11 275assets: 11 819
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -5.93revenueYoY: 43.02validHistoryYears: 6.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.00netMargin: 2.18ebitda: 2 020revenue: 67 292
Altman Z''-Score51.35Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.88 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 26.73 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.98 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 21.76 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 12.40 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 12.40 % vs. predchádzajúce 9.77 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 4.60 % vs. predchádzajúce 2.76 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 5.69× vs. predchádzajúce 4.67×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.18 % vs. predchádzajúca 2.09 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 95.40 % vs. predchádzajúca 97.24 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 43 % na 67 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 95 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 12.4 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2019 | 2018 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 67 tis. € | 47 tis. € | +43,0 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 1 tis. € | +45,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 1 tis. € | +45,3 % |
| Čistý zisk | 1 tis. € | 984 € | +48,9 % |
| Aktíva | 12 tis. € | 10 tis. € | +17,3 % |
| Vlastné imanie | 11 tis. € | 10 tis. € | +15,1 % |
- 27. 8. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
Finančné ukazovatele
2019Štruktúra financovania
- Vlastné imanie95.4%
- Cudzie zdroje4.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019aktuálny | Riadna | 67 tis. € | 12 tis. € | 11 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 47 tis. € | 10 tis. € | 10 tis. € | 1 tis. € | 984 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 64 tis. € | 95 tis. € | 93 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 91 tis. € | 94 tis. € | 90 tis. € | 17 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 110 tis. € | 77 tis. € | 76 tis. € | 35 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 91 tis. € | 118 tis. € | 106 tis. € | 44 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 74 tis. € | 72 tis. € | — | 16 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla25. 11. 2010 → 11. 6. 2018
Záhradnícka 36, Bratislava
- Založenie spoločnosti27. 8. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla27. 8. 2009 → 24. 11. 2010
Michalská 3, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2019aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1správa bytového, alebo nebytového fonduod 27. 8. 2009
- 2kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 27. 8. 2009
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 27. 8. 2009
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 27. 8. 2009
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 27. 8. 2009
- 6činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 27. 8. 2009
- 7administratívne službyod 27. 8. 2009
- 8prenájom hnuteľných vecíod 27. 8. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44931883
- RÚZ ID
- 795932
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 8. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat110 410 EUR · rok 2015
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 25. 11. 2010Zmena sídlaZáhradnícka 36, Bratislava
- 1. 10. 2009Registrácia platcu DPHSK2022883973
- 27. 8. 2009Zmena sídlaMichalská 3, Bratislava