Správca VŠEMvs, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 12 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 21/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (604 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 8. 2009
- Sídlo
- Furdekova 16, 85104, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža-11,2 %
- ROA (návratnosť aktív)-1,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-11,0 %
- Zadlženosť84 %
- Kapitálová primeranosť16,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -15.06netIncome: -90 881revenue: 603 569prevNetIncome: -61 822
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 16.39equity: 824 789assets: 5 031 800
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 83.61equity: 824 789assets: 5 031 800
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -2.28revenueYoY: 11.95validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -11.19netMargin: -15.06ebitda: -67 562revenue: 603 569
Altman Z''-Score0.54Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.32 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.09 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.08 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.21 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -1.81 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -1.81 % vs. predchádzajúce -1.23 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 83.61 % vs. predchádzajúce 81.71 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.12× vs. predchádzajúce 0.11×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -15.06 % vs. predchádzajúca -11.47 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 16.39 % vs. predchádzajúca 18.29 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 12 % na 604 tis. € — stabilný organický rast.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -15.1 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 16 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 604 tis. € | 539 tis. € | +12,0 % |
| EBITDA | -68 tis. € | -48 tis. € | −39,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -61 tis. € | -43 tis. € | −39,9 % |
| Čistý zisk | -91 tis. € | -62 tis. € | −47,0 % |
| Aktíva | 5,0 mil. € | 5,0 mil. € | +0,5 % |
| Vlastné imanie | 825 tis. € | 916 tis. € | −9,9 % |
- 26. 8. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie16.4%
- Cudzie zdroje83.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 604 tis. € | 5,0 mil. € | 825 tis. € | -68 tis. € | -91 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 539 tis. € | 5,0 mil. € | 916 tis. € | -48 tis. € | -62 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 368 tis. € | 5,0 mil. € | 977 tis. € | -168 tis. € | -171 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 432 tis. € | 5,0 mil. € | 1,1 mil. € | 4 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 511 tis. € | 5,0 mil. € | 1,1 mil. € | -18 tis. € | -29 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 729 tis. € | 5,1 mil. € | 1,2 mil. € | 173 tis. € | 123 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 748 tis. € | 5,2 mil. € | 1,0 mil. € | 182 tis. € | 123 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 745 tis. € | 5,1 mil. € | 917 tis. € | 111 tis. € | 62 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 747 tis. € | 5,1 mil. € | 854 tis. € | 138 tis. € | 80 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 743 tis. € | 5,1 mil. € | 774 tis. € | 176 tis. € | 101 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla20. 6. 2013 → 19. 9. 2025
Pšeničná 10, Bratislava
- Založenie spoločnosti26. 8. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla26. 8. 2009 → 19. 6. 2013
Údernícka 9, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1prenájom nehnuteľností s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 20. 6. 2013
- 2tvorba, úprava, aplikácia a projekcia počítačových programov - v zmysle autorského zákonaod 20. 6. 2013
- 3administratívne službyod 20. 6. 2013
- 4prieskum trhu a verejnej mienkyod 20. 6. 2013
- 5uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 19. 5. 2010
- 6správa bytového, alebo nebytového fonduod 19. 5. 2010
- 7činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 19. 5. 2010
- 8sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 26. 8. 2009
- 9sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 26. 8. 2009
- 10počítačové službyod 26. 8. 2009
- 11prenájom hnuteľných vecíod 26. 8. 2009
- 12služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 26. 8. 2009
- 13kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 26. 8. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44932936
- RÚZ ID
- 767460
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 8. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat747 536 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 20. 6. 2013Zmena sídlaPšeničná 10, Bratislava
- 1. 10. 2009Registrácia platcu DPHSK2022878836
- 26. 8. 2009Zmena sídlaÚdernícka 9, Bratislava