MR Elektro, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 35 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 37/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (364 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 9. 2009
- Sídlo
- Klincová 37, 82108, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža2,5 %
- ROA (návratnosť aktív)1,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)29,7 %
- Zadlženosť94 %
- Kapitálová primeranosť6,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.49netIncome: 5 417revenue: 363 908prevNetIncome: 9 595
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 6.24equity: 18 258assets: 292 652
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 93.76equity: 18 258assets: 292 652
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 617.85revenueYoY: 34.93validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.45netMargin: 1.49ebitda: 8 918revenue: 363 908
Altman Z''-Score0.49Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.12 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.13 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.17 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.07 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.85 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.85 % vs. predchádzajúce 4.81 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 93.76 % vs. predchádzajúce 93.56 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.24× vs. predchádzajúce 1.35×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.49 % vs. predchádzajúca 3.56 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 6.24 % vs. predchádzajúca 6.44 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 35 % na 364 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 6 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
Rast je vyvážený: tržby (+35 %), aktíva (+47 %), vlastné imanie (+42 %) rastú podobným tempom.
| Položka | 2015 | 2014 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 364 tis. € | 270 tis. € | +34,9 % |
| EBITDA | 9 tis. € | 13 tis. € | −30,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 8 tis. € | 12 tis. € | −30,9 % |
| Čistý zisk | 5 tis. € | 10 tis. € | −43,5 % |
| Aktíva | 293 tis. € | 200 tis. € | +46,7 % |
| Vlastné imanie | 18 tis. € | 13 tis. € | +42,2 % |
- 12. 9. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2015Štruktúra financovania
- Vlastné imanie6.2%
- Cudzie zdroje93.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2015aktuálny | Riadna | 364 tis. € | 293 tis. € | 18 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 270 tis. € | 200 tis. € | 13 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 7 tis. € | 149 tis. € | 3 tis. € | — | -4 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 9. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2015aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44940360
- RÚZ ID
- 797714
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 9. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat363 908 EUR · rok 2015
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna