VDIT s. r. o.
aktívnaStabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 82/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (1 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 29. 8. 2009
- Sídlo
- Tajovského 8539/3A, 01001, Žilina
- EBITDA marža89,6 %
- ROA (návratnosť aktív)10,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)11,8 %
- Zadlženosť12 %
- Kapitálová primeranosť88,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 52.70netIncome: 606.00revenue: 1 150prevNetIncome: -204.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 87.97equity: 5 125assets: 5 826
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 12.03equity: 5 125assets: 5 826
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -50.33revenueYoY: —validHistoryYears: 5.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 89.57netMargin: 52.70ebitda: 1 030revenue: 1 150
Altman Z''-Score21.93Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.73 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 11.51 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.01 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 7.68 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 10.40 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 10.40 % vs. predchádzajúce -4.18 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 12.03 % vs. predchádzajúce 7.40 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 87.97 % vs. predchádzajúca 92.60 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 1150 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby za 2024: 1150 €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).
- Pozitívne
Čistá marža 52.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.53 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 89.6 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 88 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1 tis. € | — | — |
| EBITDA | 1 tis. € | -120 € | +958,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 927 € | -108 € | +958,3 % |
| Čistý zisk | 606 € | -204 € | +397,1 % |
| Aktíva | 6 tis. € | 5 tis. € | +19,4 % |
| Vlastné imanie | 5 tis. € | 5 tis. € | +13,4 % |
- 29. 8. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie88.0%
- Cudzie zdroje12.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 1 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | 1 tis. € | 606 € | EUR |
| 2023 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -120 € | -204 € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -175 € | -259 € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -175 € | -259 € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 31 tis. € | 31 tis. € | -175 € | -259 € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 32 tis. € | 31 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 22 tis. € | 35 tis. € | 32 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 32 tis. € | 33 tis. € | 28 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 37 tis. € | 23 tis. € | 19 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 19 tis. € | 14 tis. € | 11 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla6. 3. 2012 → 14. 5. 2025
Námestie Andreja Hlinku 816/3, Žilina
- Zmena sídla2. 6. 2010 → 5. 3. 2012
Na Rybníky 279/16, Lutila
- Zmena sídla16. 3. 2010 → 1. 6. 2010
Antona Bernoláka 2137/15, Žilina
- Založenie spoločnosti29. 8. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena29. 8. 2009 → 14. 5. 2025
ŽILINSKÁ OBCHODNÁ, s.r.o.
- Zmena sídla29. 8. 2009 → 15. 3. 2010
Na Rybníky 279/16, Lutila
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 15. 5. 2025
- 2Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 15. 5. 2025
- 3Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 15. 5. 2025
- 4Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 15. 5. 2025
- 5Verejné obstarávanieod 15. 5. 2025
- 6Mimoškolská vzdelávacia činnosťod 15. 5. 2025
- 7faktoring a forfaitingod 29. 8. 2009
- 8polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovínod 29. 8. 2009
- 9prípravné práce k realizácii stavbyod 29. 8. 2009
- 10uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 29. 8. 2009
- 11dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 29. 8. 2009
- 12činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 29. 8. 2009
- 13vedenie účtovníctvaod 29. 8. 2009
- 14reklamné a marketingové službyod 29. 8. 2009
- 15prieskum trhu a verejnej mienkyod 29. 8. 2009
- 16kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 29. 8. 2009
- 17sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 29. 8. 2009
- 18sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 29. 8. 2009
- 19administratívne službyod 29. 8. 2009
- 20počítačové službyod 29. 8. 2009
- 21služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 29. 8. 2009
- 22finančný leasingod 29. 8. 2009
- 23poskytovanie úverov a pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 29. 8. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44941897
- RÚZ ID
- 788014
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 29. 8. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat37 115 EUR · rok 2016
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 6. 3. 2012Zmena sídlaNámestie Andreja Hlinku 816/3, Žilina
- 2. 6. 2010Zmena sídlaNa Rybníky 279/16, Lutila
- 16. 3. 2010Zmena sídlaAntona Bernoláka 2137/15, Žilina
- 29. 8. 2009Zmena obchodného mena→ ŽILINSKÁ OBCHODNÁ, s.r.o.
- 29. 8. 2009Zmena sídlaNa Rybníky 279/16, Lutila