SZAP, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 17 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 26/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje malé tržby (700 €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 29. 8. 2009
- Sídlo
- Jána Reka 1039/11, 01001, Žilina
- EBITDA marža46,7 %
- ROA (návratnosť aktív)-0,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-3,3 %
- Zadlženosť94 %
- Kapitálová primeranosť5,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -21.43netIncome: -150.00revenue: 700.00prevNetIncome: 83.00
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 5.67equity: 4 548assets: 80 219
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 94.33equity: 4 548assets: 80 219
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -51.56revenueYoY: 16.67validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 46.71netMargin: -21.43ebitda: 327.00revenue: 700.00
Altman Z''-Score-2.78Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.11 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -2.97 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.02 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.06 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.19 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.19 % vs. predchádzajúce 0.10 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 94.33 % vs. predchádzajúce 94.16 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.01× vs. predchádzajúce 0.01×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -21.43 % vs. predchádzajúca 13.83 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 5.67 % vs. predchádzajúca 5.84 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 700 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 17 % na 700 € — stabilný organický rast.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -21.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
EBITDA marža 46.7 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 6 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 700 € | 600 € | +16,7 % |
| EBITDA | 327 € | 261 € | +25,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 294 € | 235 € | +25,3 % |
| Čistý zisk | -150 € | 83 € | −280,7 % |
| Aktíva | 80 tis. € | 80 tis. € | −0,3 % |
| Vlastné imanie | 5 tis. € | 5 tis. € | −3,2 % |
- 29. 8. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie5.7%
- Cudzie zdroje94.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 700 € | 80 tis. € | 5 tis. € | 327 € | -150 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 600 € | 80 tis. € | 5 tis. € | 261 € | 83 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 650 € | 80 tis. € | 5 tis. € | 296 € | 183 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 602 € | 80 tis. € | 4 tis. € | -66 tis. € | -70 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1 tis. € | 138 tis. € | 60 tis. € | 787 € | 8 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 3 tis. € | 173 tis. € | 52 tis. € | 2 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 6 tis. € | 166 tis. € | 49 tis. € | 5 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 193 tis. € | 158 tis. € | 43 tis. € | 132 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 1 tis. € | 247 tis. € | 19 tis. € | -872 € | -33 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 477 tis. € | 158 tis. € | 53 tis. € | -641 € | 151 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti29. 8. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44943385
- RÚZ ID
- 794245
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 29. 8. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat477 125 EUR · rok 2015
- 14. 9. 2012Registrácia platcu DPHSK2022876174