WERDEREWSKI, a. s.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 60 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 47/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (49 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- akciová spoločnosť
- Dátum vzniku
- 8. 9. 2009
- Sídlo
- Vlčie hrdlo 5793/60, 82107, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža-6,3 %
- ROA (návratnosť aktív)-1,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-1,2 %
- Zadlženosť5 %
- Kapitálová primeranosť95,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -7.53netIncome: -3 688revenue: 48 993prevNetIncome: 42 432
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 95.45equity: 311 105assets: 325 939
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 4.55equity: 311 105assets: 325 939
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -3.50revenueYoY: -59.98validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -6.29netMargin: -7.53ebitda: -3 081revenue: 48 993
Altman Z''-Score26.44Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.88 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.60 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.05 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 22.02 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -1.13 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -1.13 % vs. predchádzajúce 12.07 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 4.55 % vs. predchádzajúce 10.42 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.15× vs. predchádzajúce 0.35×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -7.53 % vs. predchádzajúca 34.66 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 95.45 % vs. predchádzajúca 89.58 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 48993 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 60 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -7.5 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 95 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 49 tis. € | 122 tis. € | −60,0 % |
| EBITDA | -3 tis. € | 55 tis. € | −105,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -3 tis. € | 49 tis. € | −105,6 % |
| Čistý zisk | -4 tis. € | 42 tis. € | −108,7 % |
| Aktíva | 326 tis. € | 351 tis. € | −7,3 % |
| Vlastné imanie | 311 tis. € | 315 tis. € | −1,2 % |
- 8. 9. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie95.4%
- Cudzie zdroje4.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 49 tis. € | 326 tis. € | 311 tis. € | -3 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 122 tis. € | 351 tis. € | 315 tis. € | 55 tis. € | 42 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 248 tis. € | 421 tis. € | 272 tis. € | 139 tis. € | 109 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 230 tis. € | 307 tis. € | 163 tis. € | 52 tis. € | 39 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 87 tis. € | 190 tis. € | 124 tis. € | 14 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 94 tis. € | 158 tis. € | 113 tis. € | 40 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 21 tis. € | 100 tis. € | 79 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 23 tis. € | 87 tis. € | 78 tis. € | 12 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 13 tis. € | 76 tis. € | 69 tis. € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 67 tis. € | 88 tis. € | 71 tis. € | 26 tis. € | 20 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 5 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla11. 6. 2014 → 15. 1. 2026
Rybničná 40, Bratislava-Vajnory
- Zmena sídla29. 10. 2010 → 10. 6. 2014
Družstevná 1, Bratislava
- Založenie spoločnosti8. 9. 2009
akciová spoločnosť
- Zmena obchodného mena8. 9. 2009 → 10. 6. 2014
GRENERGIS, a. s.
- Zmena sídla8. 9. 2009 → 28. 10. 2010
Vansovej 2, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Vykonávanie stavebného dozoruod 10. 7. 2014
- 2Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 11. 6. 2014
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 11. 6. 2014
- 4Prípravné práce k realizácii stavbyod 11. 6. 2014
- 5Výkon činnosti vedenia uskutočňovania stavieb na individuálnu rekreáciu, prízemných stavieb a stavieb zariadenia staveniska, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 300 m2 a výšku 15 m, drobných stavieb a ich zmienod 11. 6. 2014
- 6Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 11. 6. 2014
- 7Vypracovanie dokumentácie a projektu jednoduchých stavieb, drobných stavieb a zmien týchto stavieb - stavebná časťod 11. 6. 2014
- 8prenájom hnuteľných vecíod 8. 9. 2009
- 9činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 8. 9. 2009
- 10prieskum trhu a verejnej mienkyod 8. 9. 2009
- 11faktoring a forfaitingod 8. 9. 2009
- 12finančný lízingod 8. 9. 2009
- 13kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 8. 9. 2009
- 14správa bytového alebo nebytového fonduod 8. 9. 2009
- 15počítačové službyod 8. 9. 2009
- 16služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 8. 9. 2009
- 17podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 8. 9. 2009
- 18prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 8. 9. 2009
- 19sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 8. 9. 2009
- 20sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 8. 9. 2009
- 21sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 8. 9. 2009
- 22vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 8. 9. 2009
- 23reklamné a marketingové službyod 8. 9. 2009
- 24vydavateľská činnosťod 8. 9. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44946635
- RÚZ ID
- 779282
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 9. 2009Založenie spoločnostiakciová spoločnosť
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat248 249 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 11. 6. 2014Zmena sídlaRybničná 40, Bratislava-Vajnory
- 29. 10. 2010Zmena sídlaDružstevná 1, Bratislava
- 15. 10. 2009Registrácia platcu DPHSK2022885007
- 8. 9. 2009Zmena obchodného mena→ GRENERGIS, a. s.
- 8. 9. 2009Zmena sídlaVansovej 2, Bratislava