LIBOM s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 14 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 69/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (1,1 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 10. 2009
- Sídlo
- Piešťanská 31/A, 91501, Nové Mesto nad Váhom
- EBITDA marža13,3 %
- ROA (návratnosť aktív)8,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)24,0 %
- Zadlženosť67 %
- Kapitálová primeranosť33,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 9.67netIncome: 109 194revenue: 1 128 994prevNetIncome: 207 504
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 33.21equity: 455 708assets: 1 372 015
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 66.79equity: 455 708assets: 1 372 015
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 59.01revenueYoY: -14.06validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 13.33netMargin: 9.67ebitda: 150 534revenue: 1 128 994
Altman Z''-Score3.11Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.65 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.30 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.63 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.52 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.96 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.96 % vs. predchádzajúce 35.17 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 66.79 % vs. predchádzajúce 37.63 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.82× vs. predchádzajúce 2.23×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 9.67 % vs. predchádzajúca 15.80 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 33.21 % vs. predchádzajúca 62.37 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 14 % na 1.1 mil. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 9.7 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 33 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,1 mil. € | 1,3 mil. € | −14,1 % |
| EBITDA | 151 tis. € | 277 tis. € | −45,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 135 tis. € | 250 tis. € | −45,7 % |
| Čistý zisk | 109 tis. € | 208 tis. € | −47,4 % |
| Aktíva | 1,4 mil. € | 590 tis. € | +132,5 % |
| Vlastné imanie | 456 tis. € | 368 tis. € | +23,8 % |
- 14. 10. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie33.2%
- Cudzie zdroje66.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 1,1 mil. € | 1,4 mil. € | 456 tis. € | 151 tis. € | 109 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,3 mil. € | 590 tis. € | 368 tis. € | 277 tis. € | 208 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,3 mil. € | 527 tis. € | 214 tis. € | 210 tis. € | 121 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 953 tis. € | 417 tis. € | 114 tis. € | 34 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 723 tis. € | 308 tis. € | 97 tis. € | 154 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 466 tis. € | 212 tis. € | 63 tis. € | 64 tis. € | 45 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 233 tis. € | 129 tis. € | 19 tis. € | 14 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 116 tis. € | 90 tis. € | 12 tis. € | 17 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 44 tis. € | 62 tis. € | -372 € | -5 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 17 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 10. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla14. 10. 2009 → 18. 11. 2015
Námestie Matice Slovenskej 1298, Dubnica nad Váhom
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 19. 11. 2015
- 2Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 19. 11. 2015
- 3Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 19. 11. 2015
- 4Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 19. 11. 2015
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 14. 10. 2009
- 6počítačové službyod 14. 10. 2009
- 7kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 10. 2009
- 8prenájom hnuteľných vecíod 14. 10. 2009
- 9oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 14. 10. 2009
- 10reklamné a marketingové službyod 14. 10. 2009
- 11sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 14. 10. 2009
- 12sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 14. 10. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44947577
- RÚZ ID
- 764754
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 10. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat1 342 549 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 1. 2016Registrácia platcu DPHSK2022904268
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 14. 10. 2009Zmena sídlaNámestie Matice Slovenskej 1298, Dubnica nad Váhom