Danatela s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 81 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 74/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (180 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 29. 10. 2009
- Sídlo
- Sázavského 595/6, 08501, Bardejov
- EBITDA marža27,2 %
- ROA (návratnosť aktív)1,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)2,9 %
- Zadlženosť56 %
- Kapitálová primeranosť43,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.98netIncome: 3 562revenue: 179 778prevNetIncome: -59 318
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 43.62equity: 124 772assets: 286 017
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 56.38equity: 124 772assets: 286 017
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 30.63revenueYoY: 80.74validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 27.23netMargin: 1.98ebitda: 48 947revenue: 179 778
Altman Z''-Score0.94Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.86 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.71 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.98 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.81 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.25 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.25 % vs. predchádzajúce -34.39 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 56.38 % vs. predchádzajúce 203.64 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.63× vs. predchádzajúce 0.58×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.98 % vs. predchádzajúca -59.64 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 43.62 % vs. predchádzajúca -103.64 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 81 % na 180 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
EBITDA marža 27.2 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 44 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 180 tis. € | 99 tis. € | +80,7 % |
| EBITDA | 49 tis. € | -19 tis. € | +352,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 44 tis. € | -17 tis. € | +352,0 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | -59 tis. € | +106,0 % |
| Aktíva | 286 tis. € | 173 tis. € | +65,8 % |
| Vlastné imanie | 125 tis. € | -179 tis. € | +169,8 % |
- 29. 10. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie43.6%
- Cudzie zdroje56.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 180 tis. € | 286 tis. € | 125 tis. € | 49 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 99 tis. € | 173 tis. € | -179 tis. € | -19 tis. € | -59 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 62 tis. € | 178 tis. € | -119 tis. € | -21 tis. € | -25 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 35 tis. € | 127 tis. € | -95 tis. € | -10 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 25 tis. € | 82 tis. € | -82 tis. € | -9 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 16 tis. € | 32 tis. € | -73 tis. € | -27 € | -187 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 9 tis. € | 28 tis. € | -73 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 16 tis. € | 28 tis. € | -71 tis. € | -13 tis. € | -13 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 15 tis. € | 94 tis. € | -58 tis. € | -16 tis. € | -18 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 16 tis. € | 90 tis. € | -40 tis. € | -13 tis. € | -15 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti29. 10. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44947666
- RÚZ ID
- 762280
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 29. 10. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat179 778 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 11. 11. 2009Registrácia platcu DPHSK2022905269