VMV MACHINERY, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 114 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 40/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (2,8 mil. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 9. 2009
- Sídlo
- Hollého 10, 94901, Nitra
- EBITDA marža0,9 %
- ROA (návratnosť aktív)1,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)6,6 %
- Zadlženosť85 %
- Kapitálová primeranosť14,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.543netIncome: 15 363revenue: 2 828 000prevNetIncome: -176 214
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 14.91equity: 233 546assets: 1 566 275
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 85.09equity: 233 546assets: 1 566 275
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 327.72revenueYoY: 113.53validHistoryYears: 5.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.883netMargin: 0.543ebitda: 24 972revenue: 2 828 000
Altman Z''-Score-0.24Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.29 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.81 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.09 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.18 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.98 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.98 % vs. predchádzajúce -13.21 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 85.09 % vs. predchádzajúce 83.65 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.81× vs. predchádzajúce 0.99×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.54 % vs. predchádzajúca -13.31 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 14.91 % vs. predchádzajúca 16.35 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 114 % na 2.8 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 15 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú výrazne rýchlejšie (+114 %) ako vlastné imanie (+7 %) — môže ísť o zadlžovanie alebo nárast cudzích zdrojov.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,8 mil. € | 1,3 mil. € | +113,5 % |
| EBITDA | 25 tis. € | -175 tis. € | +114,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 22 tis. € | -158 tis. € | +114,2 % |
| Čistý zisk | 15 tis. € | -176 tis. € | +108,7 % |
| Aktíva | 1,6 mil. € | 1,3 mil. € | +17,4 % |
| Vlastné imanie | 234 tis. € | 218 tis. € | +7,0 % |
- 19. 9. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie14.9%
- Cudzie zdroje85.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 2,8 mil. € | 1,6 mil. € | 234 tis. € | 25 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,3 mil. € | 1,3 mil. € | 218 tis. € | -175 tis. € | -176 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 69 tis. € | 741 tis. € | 394 tis. € | -88 tis. € | -88 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 629 tis. € | 12 tis. € | -147 tis. € | -147 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 629 tis. € | 9 tis. € | — | — | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 629 tis. € | 9 tis. € | -450 € | -450 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 49 tis. € | 630 tis. € | 9 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 8 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 1 tis. € | 610 € | -233 € | -953 € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 2 tis. € | 2 tis. € | -766 € | -1 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 9. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44957769
- RÚZ ID
- 787874
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 9. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat2 828 000 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 22. 5. 2023Registrácia platcu DPHSK2022894269
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna