Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

LAMOTECH s.r.o.

aktívna
Hlavná 1444, 94632, Marcelová
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2021)
Zisk (2021)-168 tis. €
563,5 %vs 2020
Vlastné imanie (2021)-132 tis. €
468,4 %vs 2020
Zadlženosť (2021)148 %
168,0 %Vysokávs 2020
ROE (2021)127.1 %
280,1 %Výbornévs 2020

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 30/100

Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.

Súhrn

je dlhodobo stratová, vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
21. 9. 2009
Sídlo
Hlavná 1444, 94632, Marcelová
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2021)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža
  • ROA (návratnosť aktív)-61,6 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť148 %
  • Kapitálová primeranosť-48,5 %

Finančné zdravie

je dlhodobo stratová, vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
30/ 100Slabá
Ziskovosť10 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin:
  • netIncome: -167 538
  • revenue:
  • prevNetIncome: -25 249
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -48.48
  • equity: -131 767
  • assets: 271 782
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 148.48
  • equity: -131 767
  • assets: 271 782
Rast10 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -31.64
  • revenueYoY:
  • validHistoryYears: 7.00
Efektivita10 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin:
  • netMargin:
  • ebitda: -166 881
  • revenue:
Altman Z''-Score-6.56Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-0.95aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-1.76aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-3.51aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-0.34presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score0 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -61.64 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -61.64 % vs. predchádzajúce -31.47 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 148.48 % vs. predchádzajúce 55.41 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -48.48 % vs. predchádzajúca 44.59 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

Finančný prehľad (2021)
Položka20212020Zmena
Tržby45 tis. €
EBITDA-167 tis. €-23 tis. €−620,5 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-150 tis. €-21 tis. €−620,5 %
Čistý zisk-168 tis. €-25 tis. €−563,5 %
Aktíva272 tis. €80 tis. €+238,8 %
Vlastné imanie-132 tis. €36 tis. €−468,4 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 21. 9. 2009Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
  • 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby