Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

VODOSHOP, s.r.o.

aktívna
Teplická 4, 05801, Poprad
podľa §4, registrácia od 2. 12. 2009
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)1,4 mil. €
1,9 %vs 2024
Zisk (2025)24 tis. €
71,3 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)51 tis. €
93,4 %vs 2024
Zadlženosť (2025)84 %
8,3 %Vysokávs 2024
ROE (2025)48.3 %
11,5 %Výbornévs 2024

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o -1.9 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 40/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (1,4 mil. €), zadlženosť je vysoká.

Zvýšená zadlženosťcudzie zdroje tvoria 84 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
17. 9. 2009
Sídlo
Teplická 4, 05801, Poprad
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža3,0 %
  • ROA (návratnosť aktív)7,6 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)48,3 %
  • Zadlženosť84 %
  • Kapitálová primeranosť15,8 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (1,4 mil. €), zadlženosť je vysoká.
40/ 100Slabá
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 1.69
  • netIncome: 24 450
  • revenue: 1 448 093
  • prevNetIncome: 14 277
Kapitál7 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 15.78
  • equity: 50 624
  • assets: 320 764
Zadlženosť3 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 84.22
  • equity: 50 624
  • assets: 320 764
Rast17 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 10.60
  • revenueYoY: -1.90
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 3.01
  • netMargin: 1.69
  • ebitda: 43 626
  • revenue: 1 448 093
Altman Z''-Score3.65Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.31aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.262.37aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.78aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.20presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score5 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 7.62 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.62 % vs. predchádzajúce 4.46 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 84.22 % vs. predchádzajúce 91.82 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 4.51× vs. predchádzajúce 4.61×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.69 % vs. predchádzajúca 0.97 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 15.78 % vs. predchádzajúca 8.18 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.

  • Info

    Čistá marža len 1.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 16 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby1,4 mil. €1,5 mil. €−1,9 %
EBITDA44 tis. €34 tis. €+30,1 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)39 tis. €30 tis. €+30,1 %
Čistý zisk24 tis. €14 tis. €+71,3 %
Aktíva321 tis. €320 tis. €+0,3 %
Vlastné imanie51 tis. €26 tis. €+93,4 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 17. 9. 2009Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby