Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

RESULT GROUP s.r.o.

aktívna
AQUAPOLIS - Business centrum Trnava, Piešťanská 3, 91701, Trnava
podľa §4, registrácia od 28. 4. 2010
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)1,4 mil. €
126,7 %vs 2023
Zisk (2024)56 tis. €
616,9 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)140 tis. €
63,2 %vs 2023
Zadlženosť (2024)80 %
12,2 %Vysokávs 2023
ROE (2024)40.0 %
339,3 %Výbornévs 2023

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 127 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 48/100

Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (1,4 mil. €), zadlženosť je vysoká.

Zvýšená zadlženosťcudzie zdroje tvoria 80 % aktív
Silný rasttržby +127 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
22. 9. 2009
Sídlo
AQUAPOLIS - Business centrum Trnava, Piešťanská 3, 91701, Trnava
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža10,8 %
  • ROA (návratnosť aktív)7,8 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)40,0 %
  • Zadlženosť80 %
  • Kapitálová primeranosť19,5 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (1,4 mil. €), zadlženosť je vysoká.
48/ 100Stabilná
Ziskovosť9 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 3.88
  • netIncome: 55 911
  • revenue: 1 441 038
  • prevNetIncome: 7 799
Kapitál7 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 19.52
  • equity: 139 737
  • assets: 716 015
Zadlženosť3 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 80.48
  • equity: 139 737
  • assets: 716 015
Rast17 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 10.48
  • revenueYoY: 126.72
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 10.79
  • netMargin: 3.88
  • ebitda: 155 473
  • revenue: 1 441 038
Altman Z''-Score2.43Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.38aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.55aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.721.24aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.25presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 7.81 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.81 % vs. predchádzajúce 2.58 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 80.48 % vs. predchádzajúce 71.71 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 2.01× vs. predchádzajúce 2.10×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.88 % vs. predchádzajúca 1.23 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 19.52 % vs. predchádzajúca 28.29 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 127 % na 1.4 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 3.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 20 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

  • Pozitívne

    Rast je vyvážený: tržby (+127 %), aktíva (+137 %), vlastné imanie (+63 %) rastú podobným tempom.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby1,4 mil. €636 tis. €+126,7 %
EBITDA155 tis. €47 tis. €+228,6 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)140 tis. €43 tis. €+228,6 %
Čistý zisk56 tis. €8 tis. €+616,9 %
Aktíva716 tis. €303 tis. €+136,5 %
Vlastné imanie140 tis. €86 tis. €+63,2 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 22. 9. 2009Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby